Tüm Reklamları Kapat
Ferrari'sini Satan Bilge

Ferrari'sini Satan Bilge (The Monk Who Sold His Ferrari)

Kitap
1996
EA Puanı
10.0 10
9 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Hikaye tarzı ile maddeselliğin bize getirdiği olumsuzluklar ile birlikte hızlı yaşamın güzel olmayışını bize maddeler ve kısa bir hikaye ile belirten eser.
Yazar
Robin Sharma
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
The Monk Who Sold His Ferrari
Yayınlanma Tarihi
14 Haziran 1996
Yayınevi
Pegasus Yayınları
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 232
ISBN-10 6-054-26378-1
ISBN-13 978-6-0542-6378-3
Boyutları 13,5 x 21 cm
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Robin Sharma Hint kökenli kanada doğumlu iş dünyası ve kişisel gelişim alanlarında bilgilerini kitaba sade bir dil ile geçirmeyi başaran ve böyle tanınan bir yazar.
Özet
Herşey büyük düşleri olan, zeki, yakışıklı, korkusuz ve ülkenin en seçkin dava avukatı olan julian'ın mahkeme sırasında fenalaşması ile başlıyor karakter ölümle anlık yüzleşmesi sonucu maddesel şeylerden uzaklaşması gerektiğini ve bunun ona zarar verdiğini fark ediyor ve hindistana tüm mal varlığını satarak uzun soluklu bir geziye gidiyor. Ülkesine geri geldiğinde ise tüm edinimlerini eskiden yakın dostu olan avukat arkadaşı ile paylaşıyor.
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Eser harika tam bir motivasyon kaynağı hem öğretici hem eğitici. Kitaptaki tavsiyelerin çoğunu həyatına uygulayan biri olarak söylüyorum, muhteşemmm. Sizi ayağa kaldıracak, motive edecek türden bir eser .
6
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Kutay Aydoğan
@kutayaydgn
İnceleme Yaz
Tavsiyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close