Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
2001

Ceviz Kabuğundaki Evren (The Universe in a Nutshell)

Yazar: Stephen Hawking
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 224
Cilt Ciltli
Yazar Hakkında
Hawking, Oxford'da bir doktor ailesinde doğdu . Ekim 1959'da, 17 yaşındayken, üniversite eğitimine University College, Oxford'da başladı ve burada fizik alanında birinci sınıf bir lisans derecesi aldı. Ekim 1962'de Cambridge Üniversitesi'ndeki Trinity Hall'da yüksek lisans çalışmasına başladı ve burada Mart 1966'da genel görelilik ve kozmoloji alanlarında uzmanlaşarak uygulamalı matematik ve teorik fizik alanında doktora derecesini aldı . 1963'te, 21 yaşındayken, Hawking'e erken başlangıçlı, yavaş ilerleyen bir motor nöron hastalığı teşhisi kondu. Bu, on yıllar boyunca yavaş yavaş onu felç etti. Konuşmasını kaybettikten sonra, önce bir el anahtarı kullanarak ve sonunda tek bir yanak kası kullanarak konuşma üreten bir cihaz aracılığıyla iletişim kurdu.
Hawking, Oxford'da bir doktor ailesinde doğdu . Ekim 1959'da, 17 yaşındayken, üniversite eğitimine University College, Oxford'da başladı ve burada fizik alanında birinci sınıf bir lisans derecesi aldı. Ekim 1962'de Cambridge Üniversitesi'ndeki Trinity Hall'da yüksek lisans çalışmasına başladı ve burada Mart 1966'da genel görelilik ve kozmoloji alan ... Daha fazla göster

Kişiler

Bu Eseri Raporla
Ertuğrul Genç Eseri Ekleyen
37
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (2)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Tavsiye
Kemalist Sapiens
Tavsiye Eden
Hawking zamanın kısa tarihine kıyasla derin konulara daha yüzeysel ve fiziğe giriş seviyesine uygun şekilde değinmiş. Hawking zamanın kısa tarihindeki gibi fiziği, anlaşılır ve okuyucuyı sıkmayacak şekilde bizlere sunmuş. Kitap gerçekten popüler bilime ve fiziğe giriş konusunda bir başyapıt
15
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tavsiye
Ertuğrul Genç
Tavsiye Eden
Stephen Hawking'in teorik fizik hakkında 2001 tarihli bir kitabıdır. Genellikle bir devam filmi olarak kabul edilir ve1988'de multi-milyonlarca kopyalanan çok satan A Brief History of Time kitabının yayınlanmasından bu yana yaşanan gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek için yaratılmıştır.
15
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Tavsiye Göster
Ceviz Kabuğundaki Evren
37
100.00% olumlu
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close