Tüm Reklamları Kapat
Ahir Zamanlarda Yaşarken

Ahir Zamanlarda Yaşarken (Living in The End Times)

Kitap
2011
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Slavoj Zizek, yeryüzünde yaşamın sona erme ihtimali anlamında kıyametin yakın olduğu, son demlerini yaşadığımız bir zamanın ruhunu anlatmaya çalışıyor Ahir Zamanlarda Yaşarken'de. Ne bir Altın Çağ'dan uzaklaşma, yozlaşma hikâyesi anlatıp eski değerlere sıkıca tutunma çağrısında bulunuyor, ne de karanlığın ardından aydınlık günlerin geleceğine dair saf bir iyimserlik sergiliyor. İçinde yaşadığımız zamana özgü esaslı meseleleri, yani mahşerin dört atlısını saptıyor: dünyanın dört bir yanını tehdit eden ekolojik kriz, ekonomik sistemdeki dengesizlikler, biyogenetik devrimin sonuçları ve çeşitli aralıklarla patlak veren toplumsal bölünmeler. Hazır cevaplara sığınmaktansa, ortaya konan genel geçer çözümleri eleştirel bir şekilde gözden geçirip yeni ufuklara yelken açıyor Zizek.
Slavoj Zizek, yeryüzünde yaşamın sona erme ihtimali anlamında kıyametin yakın olduğu, son demlerini yaşadığımız bir zamanın ruhunu anlatmaya çalışıyor Ahir Zamanlarda Yaşarken'de. Ne bir Altın Çağ'dan uzaklaşma, yozlaşma hikâyesi anlatıp eski değerlere sıkıca tutunma çağrısında bulunuyor, ne de karanlığın ardından aydınlık günlerin geleceğine dair ... Daha fazla göster
Yazar
Slavoj Žižek
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
Living in The End Times
Yayınlanma Tarihi
18 Nisan 2011
Yayınevi
Metis Yayınları
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 592
ISBN-10 9753428219
ISBN-13 9789753428217
Boyutları 13 x 19,5 cm
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Slavoj Žižek, Slovenyalı bir filozof ve kültür eleştirmenidir. Ljubljana Üniversitesi Sosyoloji Enstitüsünün kıdemli araştırmacısı ve Ljubljana Teorik Psikanaliz Topluluğunun başkanıdır. Ayrıca Avrupa Lisansüstü Okulunda profesör, Londra Üniversitesi Birkbeck Beşeri Bilimler Enstitüsünde de uluslararası yönetici olarak faaliyet göstermektedir. Kitapları arasında Ahir Zamanlarda Yaşamak , Önce Trajedi Sonra Komedi, Kaybedilmiş Davaların Savunusu Adına, Yamuk Bakmak isimleri ile dört ciltlik Temel Žižek eserleri ve çok daha fazlası yer alıyor.
Slavoj Žižek, Slovenyalı bir filozof ve kültür eleştirmenidir. Ljubljana Üniversitesi Sosyoloji Enstitüsünün kıdemli araştırmacısı ve Ljubljana Teorik Psikanaliz Topluluğunun başkanıdır. Ayrıca Avrupa Lisansüstü Okulunda profesör, Londra Üniversitesi Birkbeck Beşeri Bilimler Enstitüsünde de uluslararası yönetici olarak faaliyet göstermektedir. Kita ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Nusret Kağan Bilen
İnceleyen10
Küresel durumumuzla ilgili yeni ve önemli bir analizde Žižek, ekonomik Kıyamet'e verdiğimiz kolektif tepkilerin keder aşamalarına karşılık geldiğini öne sürüyor: ideolojik inkar, öfke patlamaları ve pazarlık girişimleri, ardından depresyon ve geri çekilme.
4
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Nusret Kağan Bilen
@IgnorantBender
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close