Dünya'nın En Büyük Tavşanı: Ralph

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafta gördüğünüz, 25 kilogram ağırlığında, Guinness Rekorlar Kitabı'nda "en ağır tavşan" olarak bilinen Ralph! Hakkında çok fazla detay bulunmuyor; ancak 2010 senesinde 25 kilogramdan birazcık hafif olan bir diğer tavşan tarafından kısa bir süre geçildikten sonra, yeniden "en ağır tavşan" unvanını geri kazandığı biliniyor.

Bu devasa tavşanı beslemek kolay bir iş değil. Haftada 180 TL'lik lahana, brokoli, mısır, salatalık, havuç, ekmek, elma ve kraker tüketiyor. Bunların hepsinin miktarı ona özel olarak ayarlanıyor.

Bu tavşan, Flaman Dev Tavşanları olarak bilinen, Yapay Seçilim ile insanlar tarafından yaratılmış özel bir türden (Oryctolagus cuniculus) geliyor. Bu soyun yetişkinlerinin ortalama ağırlığı 6.4 kilogram civarında oluyor. Dolayısıyla Ralph'ın, varyasyonun ne kadar ucunda olduğu kolaylıkla görülebilir. Sahibi Pauline Grant şöyle söylüyor:

"Ralph artık bir yetişkin ve var olmuş en büyük tavşan. Evimiz son derece geniş ve istediği yere gitmesine izin veriyoruz. Harika bir yaşamı var ve inanılmaz bir diyete sahip."

Ralph'ın annesi olan ve bir önceki rekoru elinde tutan Amy, 2009 senesinde kalp krizi geçirerek ölmüştü. Annesinin ölümüyle babası, Dünya'nın en iri tavşanı haline gelmişti. Ancak şimdi, boynuz kulağı geçti ve Ralph, Dünya'nın en büyük tavşanı olarak kayıtlarda yer alıyor.

 

Kaynak: Huffington Post

Mevsimlik Olarak Post/Kürk/Deri Rengi Değiştiren Hayvanlar

Erkeklerin Sakal Tipi Modası, Evrimsel Sürece Bağlı Şekilleniyor!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim