Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

image

Her ne kadar çok sık eleştiriyor olsak da ülkemizde aslında çok hoş ve kıymetli çalışmalar da yapılıyor. Örneğin insanlarımızın sıklıkla kullandığı (ve bizim de sıklıkla katıldığımız) eleştiri noktalarından bir tanesi, bu kişilere ve ürünlere ülkenin sahip çıkmıyor oluşu. Bu nedenle yapıcı eleştirinin gereği olarak çözüm de yaratmak gerektiğini düşünüyoruz. Elimizden geleni yaparak, bu tür kıymetli ürünlerden bir tanesini sizlere tanıtmak istedik.

Çocuklara modern bilimi öğretmek konusunda pek çok önemli işe imza atmış Zelal Özgür Durmuş tarafından hazırlanan ve Seda Mit tarafından çizilen bu ilginç kitap, "Doğadayım" serisine ait. Amaç ise çocuklara doğayı eğlenceli, şiirli bir dille anlatmak... Çocukları doğayı gözlemeye teşvik etmek, onlara doğanın ilginçliğini fark ettirmek, doğayı tanıma isteği uyandırmak gibi hedeflerle bir seriye başlamışlar. Serinin ilk kitabında doğa kuşların gözünden anlatılıyordu, şimdi ise aynı serinin maymunlar kitabı çıktı. Fotoğraflarda birkaç örnek görebilirsiniz.

Maymun Manzaraları isimli kitap, çocuklar açısından iki nedenle önemli: ilki, halk arasında "Maymunlar" olarak isimlendirdiğimiz Simiiformes infratakımı içerisindeki yüzlerce türden en ilgi çekenlerini çocuklara bu hayvanların doğal çevresi içerisinde anlatıyor olması. İkincisi ise, elbette, türümüzün de içerisinde olduğu ve evrimsel açıdan en yakın akrabalarını daha çocuk yaştan tanımayı sağlıyor olması...

Bu açılardan, kitabın edinilmesinin meraklı ufaklıklar için çok faydalı olacağı kanısındayız. Kitabı edinmek için, şuradaki kitapçılardan biri kullanılabilir.

İyi okumalar!

 

Örnek Çizimler:evrimagaci.org/dosyalar/icerikler/93173593_11745910915980168460.png" alt="image" />

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 25/06/2019 11:42:08 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/3765

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder