Çitalar ve Sesleri

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Çitalar, diğer büyük kediler gibi kükreyemezler. Ancak tıpkı evcil kediler gibi, nefes alıp verirken kırıldayabilirler. Bunu aşağıdaki videodan görebilirsiniz: 

Bunun haricinde çitalar, adeta bir kuş sesine benzer şekilde, düşük menzilli sesler çıkarırlar. Bunu da aşağıdaki videodan görebilirsiniz:

 

Çitaların "korkutucu" sayılabilecek tek sesleri, tıslama şeklinde attıkları öfke çığlıklarıdır. Bunu da aşağıdaki videodan görebilirsiniz: 

 

Kaynak: Strange Sounds

Uzayın Kapılarını Açan Adam, Robert Goddard: Asla Vazgeçmeyeceksin, Alay Etseler Bile!

Hava, Kara, Deniz ve Uzay: Endeavour Uzay Aracı ve Golden Gate Köprüsü

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder