Bu Bir "Penis Canlısı" Değildir!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda özellikle e-mail yoluyla, insanın cinsel dürtülerine hitap etmek ve komiklik sağlamak amacıyla bu fotoğraf, cinsel organlarla dış görünüş açısından benzerlik taşıyan daha birçok doğa fotoğrafıyla birlikte paylaşılmaktadır.

Kimi kaynaktaysa bu canlı, "penis solucanı", "penis hayvanı" veya "tanımlanamayan penis" gibi uydurma isimlerle verilmektedir.

Bu canlı, ne bir penis solucanıdır (ki böyle bir canlı grubu bulunmaktadır), ne de bir "penis hayvanıdır". Aslında oldukça "masum" olacak bir şekilde, bir "deniz anemonu"dur.

Anemonlar (Actiniaria ailesi), bir kısmı denizlerin dibindeki karalara bağlı olarak yaşayan, aktif olarak hareket edemeyen hayvanlardır (evet, her hayvan düşündüğünüz gibi hareketli değildir). Ne yazık ki görseldeki bu anemon bireyi, tutunduğu kayadan kopmuş ve deniz tabanına düşmüştür. Kök kısmı (sağ taraftaki kısım), bir penisi andırdığından, popülarite peşindeki bilgi çarpıtıcılarının dikkatini hemen çekmiş ve internette büyük sükse yapmıştır. Esasında, anemonun kayalara bağlıyken görüntüsü şu şekildedir:

Kayalıklardan koparılan anemonların kök kısımları birbirinden farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin aşağıdaki gibi farklı yapılar görülebilir:

veya

E-mail ve paylaşımlarda "penis solucanı" olarak lanse edilen canlı ise tamamen farklı bir canlıdır, aşağıdaki gibi görünür ve aslında penise çok da fazla benzemez:

Dolayısıyla, cinsel dürtüleri tetikleyerek popülarite kazanmayı hedefleyen, belki de baştan sona bir montaj olan bu e-mail ve site/sayfa paylaşımlarına itibar etmeyiniz.

 

Teşekkür: Konuya dikkatimizi çeken Sn. Berk Çakan'a teşekkürler.

Bozunma Süreleri: Ne Kadar Sürede Yok Oluyor?

KanserSİZ Dünya Organizasyonu, İnsanların Umutlarıyla Oynamaktadır!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim