Albatroslar

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Albatroslar, 3.5 metreyi aşabilen kanat açıklıklarıyla bilinen en büyük denizel kuşlar arasında yer alırlar. Genellikle Güney Okyanusları'nda yaşarlar; ancak fosil kayıtları eskiden kuzeyde de bulunduklarını göstermektedir. 

Günümüzde 21 albatros türü bilinmektedir ve bunların 19 tanesinin soyu tükenme tehdidi altındadır. Her 5 dakikada 1 adet albatrosun balıkçılık nedeniyle, yapay yollarla hayatını kaybettiği hesaplanmaktadır.

Albatroslar, günümüzden 50 milyon yıl kadar önce evrimleşmiştir ve atalarına dair birçok fosil elimizde bulunmaktadır. Ancak 50 milyon yıldır okyanusların üzerinde hüküm süren bu hayvanların insanlar nedeniyle tamamen yok olma tehdidi altına girmesi, sadece 30 yıl almıştır.

Kanlı Ay Tutulması: Ay, Spica ve Mars

Bal Arıları ve İğneleri: Arılar Soktuktan Sonra Her Zaman Ölürler mi?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim