Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Tektanrili dinlerin inancina gore cennete ureme mumkun mudur?

Yani yasak elmayi yemeden once ureyip cennette cogalmak(adem ve havva arasinda) mumkunmuydu,eger degilse neden cennette iki cinsiyet vardi?

1
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip
Paylaş
1 Cevap

Aralarında bazı farklar olsa da, genel olarak tek tanrılı dinlerin cennet kavramı, üremenin olmadığı, çünkü olabilecek bütün insanların zaten orada olması, ancak cinsel zevklerin de diğer bütün zevkler gibi olması söz konusu.

Cennette iki cinsin olması, biz üçüncü gözlemci için mümkün.Yani onlar orada yaşarken erkek kadın olduklarının farkında olmadıkları ve hatta insan olduklarını da bilmedikleri ifade edilir. Simgesel elma yeme hadisesi sonrasında cinsiyetleri açığa çıkar ve o zaman utanmaya başlarlar. Ancak bu cennetin bildiğimiz ebedi cennet kavramından farklı olduğu, dünya ya da farklı bir gezegen olduğuna dair görüşler daha baskın.

Teşekkür (1)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bağımsız bir aklın özü ne düşündüğünde değil, nasıl düşündüğünde yatar.”
Christopher Hitchens
Geri Bildirim Gönder