Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Sizce zombi dediğimiz film ürünü canlı dünyamızda bir ceşit virüsler ile yaratılabilir mi sizce insanoğlu bu virüsü icat edebilir mi?

1
Anonim 2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Zombiyi etken virüsün konağın bedenini ele geçirip yönetmesi olarak düşünürsek doğada bunun örneği zaten var.Kaynağa ekledim detaylı linki.Benzeri bir paraziti kapsamlı bir mikrobiyoloji çalışmasıyla belki insanoğlu da üretebilir.

Teşekkür
Paylaş
2

Kaynaklar

  1. Tübitak Zombi karınca
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şeyin doğal bir açıklaması vardır. Ay bir tanrı değil, devasa bir kayadır. Güneş ise sıcak bir kayadır.”
Anaxagoras
Geri Bildirim Gönder