Puan Ver
-4
Puan Ver

Mutlak güç, evrim'i bir manipülasyon olarak kullanıyor olabilir mi?

Evrim de dahil, bilmeye dair amaçladığımız her yönelim, aslında tanrı denen gücün bıraktığı ipuçları olamaz mı? Yani bulunmak için kaybolan ve ardında ipuçları bırakıp sınırlarımızı zorlamak istiyen bir güç olamaz mı?

1
Ibrahim Balcı -4
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

 Her şeyin ''eni'' olan, geleceği hem bilip hem değiştirebilen, evrenin bütün 'düzenini' ayarlayan veya bir şekilde oluşturan bir Tanrı var olup; varlığını insan gibi gücü -şu anda- Tanrı'nın gücünün yanına bile yaklaşamayacak olan, savaşlar çıkarıp biribirini katleden ve 'aklı' olan bir varlığa anlatmaya veya bir şekilde göstermeye çalışması sonsuz kudrete sahip olan Tanrı için çok üzücü olmalı.

Evrim; bir inanç değildir,  bazı canlıların doğup ve bazılarının bir şekide öldüğü sürece var olacak olan bir doğa yasasıdır. Tanrı'nın varlığı ya da yokluğu ise inanç ile alakalıdır. Tanrı; inanırsan vardır, inanmazsan yoktur. Evrim ise bilimsel bir gerçektir. Evrim Teorisini oluşturun bütün hipotezler ve bütün veriler çürütülse bile ortaya çıkacak olan şey eskisinden çok daha doğru olan bir Evrim Teorisidir. Doğayı veya evreni anlamamıza yardım eden diğer tüm bilimsel veriler için de bu geçerlidir. Bilim inanç için yapılmaz.

Not: İlk paragraf kendi düşüncelerimden ibaret ne yazık ki doğrudan bir kaynağı yok.                                                                                                     

Teşekkür
1

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Bilim inanç için yapılmaz. (Daha çok 8:18 sonrası.)(Yazdıklarımın diğerlerine nasıl bir kaynak bulacağım konusunda hiç bir fikrim yok çünkü doğrudan bir kaynak kullanarak yazmadım.)
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kitaplar uçaktır, trendir, yoldur. Onlar hedef yeridir, yolculuğun kendisidir. Onlar, evimizdir.”
Anna Quindlen
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder