Puan Ver
0
Puan Ver

Konu yağmurdan önceki sıcaklık ve basık hava. Neden yağmurdan önce hava iyice basık ve sıcak olur?

Genelde yağmurdan önceki sıcaklık ve ya yağmur yağsa ortalık serinler aslında derler. Peki bunun sebebi atmosferde ki suyun ısınıp havayı ısıtması mı? Neden yağmurdan önce hava çok boğucu ve sıcak?

1
1 Cevap

Yağmur yağmadan önce sıcak ve bunaltıcı havanın nedeni: Su kütlelerinden buharlaşan hava bulutlara cıkar. Havada ki nem artmaktadır. Bulutlarda bulunan su damlaları gittikçe ağırlaşır ve Bulutlar artık o su damlalarını koyverir. Nemden dolayı ısınan hava derecesi ise düşmeye başlar..

0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Suçlu birini elden kaçırmak, masum birini mahkum etmekten yeğdir.”
Voltaire
Geri Bildirim Gönder