Puan Ver
3
Puan Ver

İnsan beynini bir bilgisayara bağlayıp anılarını görüntülemek fikirlerini öğrenmek mümkün olacak mı sizce?

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Merhaba,

Bu konuda bayağı yoğun çalışmalar var. Kaynak kısmındaki bağlantıdan sinir ağları üzerinde ve beyin sinyallerinde nelere dikkat edilip görselleştirildiğini görebilirsiniz. Biyolojik tüm sinyallerimiz okunduğunda belki de onları manipüle etmenin yolunu da keşfetmiş olacağız.

İyi bilişimler.

Favorilerime Ekle
2

Kaynaklar

  1. Scientists Figure Out What You See While You’re Dreaming Örneklerle açıklama veren bir magazin
  2. Neural Decoding of Visual Imagery During Sleep Akademik makale
  3. Neural Decoding of Visual Imagery During Sleep Akademik makale(ücretsiz link)

Bana kalırsa olacak.Örneğin Stephan hawking'in söyledikleri ,bağlı olduğu cihaz sayesinde sesli şekilde anlaşılabiliyordu. Teknoloji hızla gelişiyor ve destek almaya da devam ederse gelişmeleri tahmin bile edemiyorum.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hepimiz yıldız tozuyuz!”
Carl Sagan
Geri Bildirim Gönder