Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
0

Baska bir gezegenden gelerek, hayvanlarin gezegeni olan dünyayi isgal ettigimizi düsünüyorum. Acaba bu tezi cürüten herhangi bir bilgi var mi ?

Nereden geliyoruz
213 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Arda Alkan
bilim meraklısı

Eğer insanlıktan bahsediyorsan Evrim Teorisi çürütür. Ama tüm gezegendeki varlıklardan bahsediyorsan pek emin değilim. Mesela ilk canlının buraya bırakıldığını sonrasında evrimleştiğimizi söylersen doğru olma ihtimali olabilir. "İlk canlı başka bir gezegenden getirilip buraya bırakılmıştır; tıpkı toprağa atılan bir tohum gibi daha da büyüyerek değişmiştir" dersen mantıksal bir hata olmaz.

1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Genç Mühendis
Genç Mühendis
275K UP
Düşünür

merhabalar Salomon Pfaffli

bu tezi çürüten bir teori vardır. ismi evrim teorisidir. evrim teorisi der ki, insanlar maymunlardan evrimleşmiştir. bunu DNA daki bütün kodları(A,T,G,C) bütün nükleotit dizilimleri teker teker yazılarak bakıldı %98 gibi devasa bir DNA benzerliğimiz vardır, anatomik, fizyolojik, davranış bilimi ve daha adını bilmediğim birçok bilimsel veri insanların önceden dünyada var olan bir türün evrimleşmesi sonucu geldiğini biliyoruz. evrim agacında evrimle ilgili sayısız makale bulunmaktadır biraz araştırmayla bu tezinin gecersiz oldugunu anlayacaksın.

şöyle bir açıklama yapayım. istilacı tür olmak için illa dunya dışı olmaya gerek yok. istilacı tür demek, habitat dışından gelen, hıpızlı bir şekilde avlanan yada baska hayvanlara zarar veren yabancı bir tür olarak tarif edebilirim. genelde habitattaki hayvanlar dışardan gelen hayvana karşı koyacak bir mekanızması olmadıgından gucsuz düşer. insanın istilacı bir tür oldugu doğrudur. dünyanın 4 bir yanına gidip kendi habitatını oluşturduğuda doğrudur ama dediğim gibi dünya dışından değildir, evrim agacında bir nesiller içinde evrimleşerek bu gune gelmiş bir türdür.

Tüm Reklamları Kapat

0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close