Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Arkadaşlar sizce "teori" ve "kanun" arasındaki ilişki neden toplumlar tarafından bu kadar yanlış yorumlanıyor? Bunun ana sebebi ne olabilir sizce?

Halkımızda bu kadar genelgeçer yanlışlar görmeyi beklemeyiz açıkçası. Ama lise düzeyi öğretmenler bile kanun ve teori arasındaki farkı bilmiyorlar.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Sanıyorum bunun ilk sebebi teori kelimesinin dilimize yerleşme biçimi (Tahmin-kanıtsız veya kanıtlanamayacak fikir) diğeri ise insanımızın içinde teori kelimesinin geçme olasılığı bulunan konulara karşı çoğunluk olarak ilgisiz kalmasıdır.

Teşekkür (2)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Mantık bizi sadece çağdaşlarımızla değil, bizden binlerce yıl önce yaşamış ve çok sonra yaşayacak olanlarla birbirimize bağlar.”
Leo Tolstoy
Geri Bildirim Gönder