Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Tofiq Veliyev
Tofiq Veliyev
1,813 UP
Üye
3

16-30 yaş aralığındaki erkeklerde Pfizer-BioNTech COVID-19 aşısı ve Miyokardit (Kalp Kası İltihabı) hastalığıyla ilgili bir bağlantı mı var?

Bahsettiğim kaynakta İsrailin bu hastalıkla Pfizer-BioNTech COVID-19 aşısının bir ilişkisi olduğu iddia edilirken pfizer şirketi aslında bir sebep sonuç ilişkisi olmadığını söylüyor. 18 yaşında bu aşıyı olacak kişilerin endişelenmesine bir gerek var mı?
2,848 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Volkan Demirci
Bilimsever ve meraklı birisi
Biontech ilk doz sonrası miyokardit(kalp kası iltibabı) riskleri
Biontech ilk doz sonrası miyokardit(kalp kası iltibabı) riskleri
CDC

Buralarda görüldüğü gibi görülme olanı oldukça düşük ve büyük çoğunluğu iyileşiyor zaten.Ayrıca bunlardan korkup aşı olmayan kişileri daha büyük tehlike bekliyor Covid-19 birçok organa zarar veriyor ve varyantlarla birlikte daha tehlikeli bir hal alıyor.

Biontech ikinci doz sonrası miyokardit(kalp kası iltibabı) riskleri
Biontech ikinci doz sonrası miyokardit(kalp kası iltibabı) riskleri
CDC

Bakım alan çoğu hasta tedaviye iyi yanıt verdi ve dinlendi ve hızla daha iyi hissetti.

CDC , COVID-19 hastalığı ve ilgili, muhtemelen ciddi komplikasyon riski göz önüne alındığında, 12 yaş ve üstü herkes için COVID-19 aşısı önermeye devam ediyor .

Tüm Reklamları Kapat

Kendinizi ve ailenizi COVID-19'dan korumanın en iyi yolu aşı olmaktır.

1,240 görüntülenme

Kaynaklar

 1. CDC. Myocarditis And Pericarditis Following Mrna Covid-19 Vaccination. (23 Haziran 2021). Alındığı Tarih: 1 Temmuz 2021. Alındığı Yer: CDC | Arşiv Bağlantısı
 2. CDC. Selected Adverse Events Reported After Covid-19 Vaccination. (30 Haziran 2021). Alındığı Tarih: 1 Temmuz 2021. Alındığı Yer: CDC | Arşiv Bağlantısı
 3. U. Jain. (2020). Effect Of Covid-19 On The Organs. ncbi. | Arşiv Bağlantısı
Bu cevabın içeriği ve doğruluğu, Evrim Ağacı editörleri tarafından kontrol edilmiş ve onaylanmıştır.
4
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close