Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
1

16 yaşındayım İngilizce bilen biri olarak Fransızca ve Almanca öğrenebilir miyim?

Gerçekten dil bilmek ile yüzeysel bilgi sahibi olmak arasındaki farkı kavrayan bir kişi olarak üniversite sınavları dolayısıyla ancak üniversiteye geçince dil çalışmalarıma ağırlık verebileceğimi düşünüyorum. Ki o zamana 18 yaşında olurum. Gerçekten bu konuda bilgisi olan sizler ne düşünüyorsunuz?
1,193 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Dilrbad .
Dilrbad .
35K UP
dilbilimi seven birisi

öncelikle verdiğin diller birbirinden çok uzak olmayan ama olan da diller. İngilizceyi çok iyi öğrenirsen Fransızca da kelime ezberi yapmak kolay olur çünkü tion ile biten kelimelerin nerdeyse yüzde 90 ı Fransızca da aynı. mesela radiation iki dilde de tamamen aynı ama okunuş olarak "rediyeyşın" ingilizce, "radyasyon" Fransızca. - evet bizde çoğu kelimeyi Fransızca dan aldık-. ama bu dillerin mesele İngilizce ve Almanca tamamen farklı grammarları var. mesela Almanca ve Fransızca da maskülen ve feminen olarak kelime sınıflandırması İngilizce de yok. ayrıca İngilizcenin de grammar bakımından çok kolay diller arasında olduğunu unutmamak lazım. eğer kafanı koyarsan evet öğrenebilirsin ama kısa sürelerde b2 olmak konuşma yazma bakımında kolay olmayabilir. İngilizceye maruz kaldığımız kadar Almancaya maruz kalmıyoruz mesela. bir dili öğrenmeyi izlediğin dizi film dinlediğin müzikler de etkiliyor ne kadar çok maruz kalırsan o kadar erken öğrenebilirsin. Ayrıca üniversite de kendini bu kadar zorlamamalısın bence iki dil daha koyarak. ama ingilizce bilen bir insan için öğrenmesi en kolay dil İspanyolca. Yinede dediğim gibi eğer öğrenmek istersen öğrenirsin sadece İngilizce hem maruz kaldığımız hem kuralları diğer dillere nazaran basit olan bir dil. bunları göz önünde bulundurarak her seferinde bir dil şeklinde gidebilirsin.

155 görüntülenme
0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close