Kapak Görseli
Emre *

Emre *

2 yıl önce üye oldu
|
7K Uyum Puanı
|
47 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
268 görüntülenme
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki karma inancının birden fazla varyasyonu var ama benim onlar hakkında detaylı olarak bilgim yok. Aşağıdaki yazı ise genel olarak herkesin diline pelesenk olmuş karma...
936 görüntülenme
Çok fazla var ama birkaçını özet halinde yazabilirim sanırımUlus Baker(Ankara) Spinozaya kafayı takmış durumdadır. Herhangi bir teorisi olup olmadığını bilmiyorum ama var olan teorileri çok farklı bakış...
Keşke lisenin başlarında keşfetmiş olsaydım dediğim khan academy fiziği sadece sınavlarından geçebilmen için değil fiziği cidden öğrenmek ve analitik bir düşünme yeteneği kazanman için anlatıyor. 2.kaynak...
299 görüntülenme
Aslında "yeni" bir yetenek öğrenilir mi kesin olarak bilmiyorum ama gene de sana bir fikir oluşturması açısından şunu söyleyebilirim ki sahip olduğun herhangi bir yeteneği eğer düşünce gücü ile pratik...
Bunun nedeninin batılılaşma çabası içinde oluşumuza bağlamak bence biraz gereksiz olabilir çünkü doğu felsefesi olarak nitelendirdiğimiz şey çok rasyonel değildir. (Wikipedia tanımıyla) Doğu felsefesi...
5,401 görüntülenme
Bu durum yüzyıllardır tartışılan ve çok kritik bir konudur o yüzden şunu bilmelisin ki kim ne derse desin bu konu hakkındaki düşüncelerin senin kendi filtrenden muhakkak ki geçmiş olmalı.Ben ise senin...
Duygu dediğin şeyler sadece belirli hormonların vücudundaki etkilerinden ibarettir.Hormonlar ise çoğu yerden salgılanabilir.(Aşk dediğin olay doğrultusunda ise birden fazla hormon kendini gösterebilir...
177 görüntülenme
Diyelim ki dinler ve inanışlar akla mantığa ters olsun. Bütün mantıksal çıkarımlar inanışların bir zırvadan ibaret olduğunu söylesin. Bütün bu sonuçlara rağmen çoğu insan hâlâ bir şeylere inanmaya yatkındır...

Bu kullanıcının toplam 8 cevabı var

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın