Tüm Reklamları Kapat
L'arrivée d'un train à La Ciotat

L'arrivée d'un train à La Ciotat

Belgesel
1896
EA Puanı
10.0 10
4 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Bir trenin La Ciotat garına varışı.

L'arrivée d'un train en gare de La Ciotat, Fransızca'dan İngilizce'ye "The Arrival of a Train at La Ciotat Station", "Arrival of a Train at La Ciotat (ABD)" ve "The Arrival of the Mail Train" olarak çevrilirken, Birleşik Krallık'ta "Train Pulling into a Station" olarak adlandırılan 1895 tarihli bir Fransız kısa belgesel filmidir. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Auguste ve Louis Lumière kardeşler üstlenmiştir. Efsanenin aksine, film, 28 Aralık 1895 tarihinde Paris, Fransa'daki Lumières'in ilk halka açık film gösteriminde gösterilmedi: o gün gösterilen on film arasında adı geçmiyor. İlk halka açık gösterimi Ocak 1896'da yapıldı. Film, Lumière No. 653 olarak kaydedilmiştir.
Bir trenin La Ciotat garına varışı. L'arrivée d'un train en gare de La Ciotat, Fransızca'dan İngilizce'ye "The Arrival of a Train at La Ciotat Station", "Arrival of a Train at La Ciotat (ABD)" ve "The Arrival of the Mail Train" olarak çevrilirken, Birleşik Krallık'ta "Train Pulling into a Station&qu ... Daha fazla göster
Yönetmen
Auguste Lumière Louis Lumière Tümü
Oyuncu
Madeleine Koehler Marcel Koehler Mrs. Auguste Lumiere Tümü
Dili
Dilsel içerik bulunamadı (Uygun değil)
Orijinal Dili
Dilsel içerik bulunamadı (Uygun değil)
Yayınlanma Tarihi
25 Ocak 1896
Bölüm Süresi
1 dakika
Bölüm Sayısı
1
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close