Charlie Chaplin - Büyük Diktatör Konuşması

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için evrimagaci[email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Charlie Chaplin filmlerindeki tek gerçek konuşma olan bu konuşma, aynı zamanda Chaplin'in en büyük başarıya ulaşmış filminden alınmıştır. 1940'ta çekilen bu filmde, 21. yüzyılın başlangıcına (ve muhtemelen çok ötesine) yönelik birçok mesaj yer almaktadır. Aklı başında olan her insan gibi, demokrasi ve bilim savunusu yapılmaktadır. 

Yine, aralıklarla hatırlamamız gerektiğini düşündüğümüz bir video olduğu için, okurlarımızla paylaşmak istedik. 

Ufak tefek Evrim Ağacı eklemeleriyle...

İyi seyirler.

Kaynaklar:

  1. TheChaplinFilms
  2. Görüntülerin bir kısmı buradan alınmıştır. Geri kalanı Sivas Katliamı ve Gezi Parkı olaylarında çekilmiş videolardan derlenmiştir.

Ara Geçiş Fosilleri Bulunamadı Mı Diyorsun?

Bitkilerin Tehlikeye/Acıya Verdiği Tepki

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim