Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Kilo almak için izlenmesi gereken beslenme şekli nasıldır? Çok sık öğün yapıp öğünlerde küçük yiyerek mi? Kilo alımına en yardımcı besinler nelerdir?

2
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
2 Cevap

Kilo almak için yapılması gereken en önemli şey yaktığından daha fazla kalori almaktır. Bol karbonhidrat ve sağlıklı yağ tüketimi yapılması gerekiyor ve elbet protein alımının da olması lazım.

Teşekkür
Paylaş
1

Kilo almak önemli tabii ama sağlıklı kilo almak en önemlisi. Belirli yiyecekler belirli kalori oranına sahiptir bunun vücuda alımı günlük olarak hesaplanır. Örneğin ; günde şu kadar kalori alırsan, şu kadar zamanda istenilen kiloya erişirsin gibi bunun için en iyisi bir diyetisyene gitmenizdir çünkü bu kişilere göre değişkenlik gösteren bir durum herkese aynı diyet uygun olmayabiliyor. Ama kaynakta bir site yazdım bakmanı öneririm.

Teşekkür (2)
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Ağır Sağlam
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrim yasalarını keşfetmek de, fizik veya kimya yasalarını keşfetmek gibidir: Bir tahminde bulunmayı mümkün kılacak kadar genelleme yapabilecek bir gözlem peşindesinizdir.”
Matt Cartmill
Geri Bildirim Gönder