Puan Ver
0
Puan Ver

Acaba insan gibi biyoljik olarak var olma sebebimiz olan neslinimizin devamını getirme nedinini kendi isteğiyle reddedip çocuk yapmayan başka canlılar var mı?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Merhaba dostum, canlıların evriminde üremeyi seçip seçmemek gibi bir olgu yoktur. Evrim canlıların seçimlerine göre değil, canlıların hayatta kalabilmesi ve neslin devamı için üreyip özellikleri gelecek nesillere aktarması için hareket eder. Belki üremeyi reddeden türler arasında insandan başka canlılarda vardır ama bu hareket bir tür için değil, tür içinde sadece bunu yapan canlı için geçerlidir. Tür her zaman devam etmek için üreme içgüdüsüne uyacaktır.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. üreme
  2. Bilkiler Hisseder bir cevabında bitkiler hissetmez demişsin dostum bu makale yardımcı olacaktır sana
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Özgür bir toplum, içinde güvenle sevilmeyen kişi olabildiğiniz toplumdur.”
Adlai Stevenson
Geri Bildirim Gönder