Puan Ver
0
Puan Ver

Tüm insanlar aynı mı kokuyor?

Mesela bir kedi, hiç parfüm sıkmamış veya kıyafeti yumuşatıcı kokmayan kişileri kokuyla ayırt edebilir mi? Diyeceğim şu ki, herkesin kendine ait parmak izi var peki herkesin kendine ait kokusu var mıdır?

1
Tuna Taşbaş 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

İleri sürdüğünüz mantık yürütmeden devam edecek olursak kayıp kişileri ararken kullanılan polis köpeklerine kişinin kokusunun sinmiş olduğu kıyafetleri koklatılır. Köpeklerde bu kokunun izini sürerek yüzlerce insan içinden o kişiye ulaşır. Sanıyorum ki cevap olmuştur. Daha bilimsel yönü için koku üreten bezlerin çalışma mekanizması ve bu mekanizmayı ortaya çıkartan yapıları araştırabilirsiniz.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Şansa dair hiçbir şey bilmiyorum. Tek bildiğim, daha çok çalıştıkça daha şanslı hale geldiğim.”
Ingemar Stenmark
Geri Bildirim Gönder