Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Teknolojinin evrime etkisi nasıldır?

İnsanoğlunun teknolojisi ile evrimi yavaşlatması söz konusu olabilir mi? Mesela artık çoğu hastalığa veya anatomik zorluğa teknolojimiz ile çözüm getirdiğimiz için sonraki kuşaklara koşullara dayanabilecek olan da dayanamayacak olan da geçebiliyor. Konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

merhaba

bu konu hakkında benim de sizin gibi aklımda sorular vardı.e tabi insan düşündükçe bazı soruların içinden çıkamaz oluyor.ben de bunun üzerine araştırmalar yaptım ve kendimce faydalı bulduğum birkaç linki buraya eklemek istiyorum.umarım sizinde işinizi görür.bu link içeriklerine rağmen aklınızda hala soru kalırsa lütfen sorun seve seve yanıtlamak isteriimm :))

https://evrimagaci.org/teknolojinin-evrimi-ve-memetik-evrim-kurami-teknoloji-nasil-evrimlesiyor-7502

ve bir diğer link ingilizce umarım ingilizceniz vardır yoksa dahi çevirerek okuyup anlamaya çalışmanız ingilizce gelişiminiz açısından faydalı olacaktır. https://medium.com/@manuj.aggarwal/technological-advances-and-its-effects-on-human-evolution-5329718639e7 https://medium.com/@manuj.aggarwal/technological-advances-and-its-effects-on-human-evolution-5329718639e7

Teşekkür (3)
Paylaş
3

Evrimin yavaşlaması gibi bir durum yok evrim hep devam eder. İnsanlar olarak evrimin devam edişini bozuyoruz , elenecek bir çok özellik belki bizim yüzümüzden elenmiyor belki ancak buna müdahale etmemiz kadar normal bir şey yok bence. Ne yapalım yani elimizde böyle bir fırsat varken o insanları ölüme mi terk edelim

Teşekkür (1)
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Öldürmenin kötü olduğunu göstermek için neden öldüren insanları öldürüyoruz?”
Holly Near
Geri Bildirim Gönder