Puan Ver
0
Puan Ver

Örümceklerin kaç gözü vardır?

İnternette farklı sayılar görüyorum. Örümcekler kaç gözlü?

1
Anonim 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

İnternette farklı cevaplar görme nedeniniz muhtemelen "örümcek" denen canlı grubunun 120 aile altında toplanan 48.200 türü barındıran, aşırı geniş bir taksonomik sınıf (Arachnida) olması. Her biri farklı özelliklere sahip olabiliyor.

Örümcekler, yaygınlık sırasına göre 8, 6,4 ve 2 gözlü olabildiği gibi; gözsüz de olabilirler. Özellikle mağara yaşamına uyum göstermiş türlerde gözlerin köreldiği görülebilir.

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Biology of Spiders
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Fikrimi çalmış olmaları umrumda değil. Umrumda olan, kendilerine ait hiçbir fikirlerinin olmaması.”
Nikola Tesla
Geri Bildirim Gönder