Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Raka Rom
Raka Rom
1,264 UP
Üye
1

Neden insanlar sokağa çıkma yasağında sokağa çıkıp, kendileri gibi sokağa çıkma yasağına uymayan insanları sokağa çıktığı için yargılıyor?

124 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Genç Mühendis
Genç Mühendis
325K UP
Düşünür

merhabalar Raka Rom

genel olarak insanlar (özellikle cahil ve eğitimsiz olanlar) kendi hatalarını kabullenmezler. Nietzsche'nin bir sözü vardır ya "kim namus şövalyeliği yapıyorsa bilin ki en namussuz odur. " diye aynı mantık burada da geçerli. Korona vakalarının artmasında tüm ülkecek herkesin bir miktar payı vardır. başkalarını düzeltmek için önce kendimizden başlamalıyız, sırf başkalarının hatası bizi de etkiliyor diye sürekli topu başkasına atarak ne pandemi biter, ne ekonomi düzelir.

şimdi sorunun bir de 2. kısmı var, yönetim adam akıllı karantina uygulamıyor. bunları siyaset yapmak için değil, sadece soruya yönelik cevap yazıyorum, amacım birilerini kötülemek değildir. Türkiye'nin 4 bir yanından insanları toplayıp kongreler yapılıyor, Ayasofya Cami gibi yerlerin de açıldığı zaman 350 bin kişilik insan toplandı, böyle şeyler için kutlama yapmaktansa direk önlemler alınsaydı vakalar bu kadar fazla artmazdı. ayrıca Korona verileri bir süre herkesten saklandı, doğru olmayan veriler verildi, sokağa çıkma yasakları geldi güya ama hiç bir sebep yokken de çıkmalar ayırt edilemez oldu, okullar sürekli açılıp kapandı gibi bir sürü hata yapıldı.

Tüm Reklamları Kapat

elbette doğru kararlar da alındı ama bu hatalar daha fazla göze çarpıyor, insanlar da hem bu yanlış kararlardan hem de verilen kararların uygulanamamasından kendilerine bir haklılık payı oluşturmaya çalışıyor. böyle durumlarda hem herkes yılar, hem de kurallara karşı çıkma eğiliminde olurlar. verilen bütün kararlar, yapılan her hareket bütün ülkeyi olumsuz etkilediği için de otomatik bütün kural dışı davranışlara öfke duyarlar.

1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Gündem
Bağlantı
Ekle
Soru Sor
Stiller
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close