Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Neandertal gibi bizden farklı insan türleri neden ırk değil de tür?

Sonuçta baktığımız zaman bir afrikalı ile bir çinli arasında görünüm olarak büyük farklılıklar var. Neandertaller en başlarda bir şekilde oluşan ırklar olamaz mı??

1
Beytullah Güneş 2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Tam cevap sayılmaz. Biz onlarla kuzeniz. Kısacası biz onlarla aynı zamanda evrimleşmedik yanlış hatırlamıyorsam biz yani hemosafiyenler Afrika'da kalırken neandarteller Anadolu üzerinden Avruoaya gittiler bize sonra aynı yolu izliyerek anadoluua geldik sonra onlarlarla birleştik ve ürüyerek çoğalık ve orada neandartel türleri giderek azaldı kısacası neandartel bir ırk sayılmaz çünkü farklı bir şekilde evrimleştiler ve farklı bir sınıf sayıldılar, sonuçta küzeniz aynı genleri taşımıyoruz.

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Fakirlerin ızdırabı doğa yasalarından değil de, insan müessesinden kaynaklanıyorsa, günahımız ne büyüktür!”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder