Puan Ver
0
Puan Ver

Modern tıbbın bu denli gelişmesi özellikle de antibiyotikler vs , yapay müdahaleler insan evrimini durdurmuş mudur?

Dahası evrimin temel kanunlarından olan doğal seçilimi devre dışı bırakmış mıdır?

1
Doğan Fırat 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Cevap: hayır durdurmamıştır. 

Antibiyotikler yalnızca belirli enfeksiyon ve hastalıklarla mücadele edebilir. Ayrıca antibiyotik direnci gibi faktörler hem insan açısından hem de bakteriler açısından ayrı bir evrim tetikleyicisidir. Öte yandan insanın evrimi yalnızca antibiyotikle tedavi edilebilecek hastalıklara indirgenecek kadar basit değildir. Bunlar dışında binlerce faktörden kaynaklı olarak insan evrimi devam etmektedir.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı İnsan Evrimi Durdu mu?
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Astroloji, tapındığı uzay kadar boştur.”
Perry DeAngelis
Geri Bildirim Gönder