Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Evrimsel biyoloji okumadan da evrimsel biyoloji konusunda kendimi geliştirebilir miyim?

Biyoloji okumadığı halde evrimsel biyoloji konsunda derin çalışmaları olan insanlar var bunu biliyoruz. Ben tarih okuyorum ve sizce tarih okurken bir yandan da kendimi evrimsel biyoloji konusunda eğitsem, ne kadar ileri düzeyde eğitebilirim? önerebileceğiniz kaynak kitap vs. Var mı?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Günümüzde çoğumuz okul,üniversite, akademi gibi resmi kurumlarda bilgiyi hep arıyoruz. Bu şart değil kesinlikle. İnternette birçok üniversitenin tıp fakültesi de dahil olmak üzere ders içeriklerine ulaşabiliyoruz. Temel biyoloji bilgisi, embriyoloji, biyokimya, genetik, evrimsel biyoloji gibi farklı alanları entegre ederek kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Kaynak konusunda kapsayıcılık ve dil seçeneği sınırlama olur. Güncel dergileri ve makaleleri pubmed, türkiye klinikleri, osmosis, medizzy gibi sitelerden takip edebilirsiniz.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Benim için hayat sürekli bir öğrenme süreci, öğrenmekse derin bir tutkudur. Bilgiçlik taslamak ya da kuru kuru bilmek için değil, sahiden bilme, anlama isteği ile her yaşta yeni bir şeyler öğrenmenin sevinci yaşamım boyunca hiç terk etmedi beni.”
Murathan Mungan
Geri Bildirim Gönder