Puan Ver
-13
Puan Ver

Evrim ağacı sahtekarlığına neden cevap verilmedi?

Çevirdiğiniz makaledeki evrime ters düşen yeri silip kafanıza göre şeyler yazan siz bu sahtekarlığı yaparken utanmıyor musunuz?

1
Emir Yıldırım -13
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Merhabalar,

Bu konuya, iddialar ileri sürüldüğünde detaylıca yanıt vermiştik, iddia sahiplerinin yalanlarını bir bir göstermiştik; buradan tümünü okuyabilirsiniz.

Bununla da yetinilmemişti, iddia sahipleri bizi "bitireceklerini" sanarak Avrupa Evrimsel Biyoloji Cemiyeti'ne başvurmuştu, bize olan desteklerini iptal etmelerini istemişlerdi. Cemiyet, bizden bağımsız olarak içeriklerimizi 2 uzman profesöre inceletmiş ve "yüksek kalitede" olduğu sonucuna varmıştı.

Bununla da kalmamıştı, videoyu yapanlar değil ama, ana yayıcı olan kanal bana bizzat ulaşıp, hata ettiğini ve araştırmadan o videoyu yazmaması gerektiğini söylemişti; ki bu, onun adına çok büyük bir erdemdir. Ben de sonrasında kendisine evrimle ilgili bir video hazırlamak istediğinde saatlerimi harcayarak yardım ettim mesela.

Bu durumda cevap istemiyoruz ama, kendi kendinize düşünmeniz için size sormalıyım: Siz, en temel düzeyde araştırma yapmadan buraya yazmaya, Türkiye'de bilimi en iyi şekilde temsil etmeye çalışan, bunun için gece gündüz uğraşan yüzlerce bilimseverin adını karalamaya utanmıyor musunuz?

Teşekkür (1)
25
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer bir başka gezegeni Dünya'ya dönüştürecek gücümüz varsa; o zaman Dünya'yı da eski Dünya haline getirmeye gücümüz var demektir.”
Neil deGrasse Tyson
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder