Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Down sendromlu bireyler günümüzdeki insan evrimindeki bir ara geçiş olabilirler mi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Down sendromu diğer adıyla trizomi 21 , adından da anlaşılacağı gibi 21. kromozomun 2 değilde 3 adet olması ile oluşan bir kromozom anomalisidir. sıklıkla üreme hücrelerinin mayoz bölünmesi esnasında ayrılmayan 21. kromozum blok halinde anneden ya da babadan geçerek diğer eşey ile birleşince 3 adet olmasıyla oluşur. Yani ara geçiş formuyla bir alakası yokktur. bir anomalidir.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer insanların düşündüklerini sanmalarına neden olursanız size aşık olurlar; ancak eğer onları gerçekten düşündürürseniz, sizden nefret ederler.”
Don Marquis
Geri Bildirim Gönder