Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Darwin'in "türlerin kökeni" adlı eserinin hangi türkçe çevirisini önerirsiniz?

Teşekkür ederim.

1
Teşekkür (2)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Öner Ünalan'ın çevirisini yaptığı Türlerin Kökeni'ni öneririm. Öner Ünalan, -bildiğim kadarıyla- üç farklı yayınevinde çevirmiş bu kitabı: Ginko Bilim, Kor Kitap, Evrensel Basım Yayın. Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanan Bahar Kılıç'ın çevirisini yaptığı Türlerin Kökeni de güzeldir. Ayrıca Evrim Ağacı'nın "Türlerin Kökeni okuyucularına tavsiyeler" yazısını da okumalısınız.

Teşekkür (6)
Paylaş
6

Kaynaklar

  1. Türlerin Kökeni Evrensel Basım Yayın
  2. Türlerin Kökeni Ginko Bilim
  3. Türlerin Kökeni Kor Kitap
  4. Türlerin Kökeni Alfa Yayıncılık
  5. Türlerin Kökeni, Okuyucularına Tavsiyeler ve Bazı Bilgiler... Evrim Ağacı yazısı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Asıl soru şu: Torunlarımızın filleri, resimli kitaplar haricinde hiçbir şekilde göremeyecekleri gerçeğinden ötürü mutlu muyuz?”
David Attenborough
Geri Bildirim Gönder