Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
Puan Ver
1
Puan Ver

Çağrı mert bakırcı kitapları hangi sıra ile okunmalıdır?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
Reklamı Kapat
1 Cevap

Çağrı Mert BAKIRCI'nın yazarlığını (ya da editörlüğünü) yapmış olduğunu 3 kitap vardır: Evrim Kuramı ve Mekanizmaları, Evrenin Karanlığında Evrimin Işığı, Şüphecinin El Kitabı (sırası ile yazılmıştır). Üç kitabın birbiri ile bağlantılı olmadığı 3. kitap hakkında yazılmış olan yazıda belirttilmiş. Yani birbirinin devamı niteliğinde kitaplar değil.

1. kitap hakkındaki yazıda ve kitap tavsiyelerinde "Evrim Kuramı ve Mekanizmaları" kitabının evrimsel biyolojiye giriş yapmak isteyenler için faydalı bir kitap olduğu belirtilmiş. 2. kitap hakkında yazılan yazıda ise kitabın kimleri hedef aldığı net bir şekilde açıklanmış: "Kitabımız, evrime yeni giriş yapmak isteyenler için faydalı bir çalışma olsa da, aslen evrime dair temel bilgileri edinmiş; ancak kendisini bu konuda daha da geliştirmek ve çeşitlendirmek isteyen okurlarımızı hedef alıyor."

(Evrime dair temel bilgileri edinmek için 1. kitabı okumakla birlikte Evrim Ağacı'nın "Evrime Giriş" yazı dizisinde bulunan yazılar okunabilir.)

"Evrim Kuramı ve Mekanizmaları" kitabını okuduktan sonra "Evrenin Karanlığında Evrimin Işığı" kitabını okumak daha faydalı olacaktır. 3. kitap olan "Şüphecinin El Kitabı" ise diğer iki kitapla konusu bakımından ayrıldığı için okuma sırasında istenilen yere konulabilir.

(Üç kitabı set halinde almak için aşağıdaki fotoğrafın kaynak uzantısına tıklayın.)

Çağrı Mert BAKIRCI'nın kitapları
Çağrı Mert BAKIRCI'nın kitapları
Agora Bilim Pazarı
167 görüntülenme
Puan Ver
11
Puan Ver
Teşekkür (7)
Paylaş
11

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Kitap Tavsiyeleri
  2. 1. kitap Evrim Ağacı'nın 1. kitap hakkındaki yazısı
  3. 2. kitap Evrim Ağacı'nın 2. kitap hakkındaki yazısı
  4. 3. kitap Evrim Ağacı'nın 3. kitap hakkındaki yazısı
  5. Evrime Giriş yazı dizisi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şeye kuşku duyun.”
Rene Descartes