Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Çağrı mert bakırcı kitapları hangi sıra ile okunmalıdır?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Çağrı Mert BAKIRCI'nın yazarlığını (ya da editörlüğünü) yapmış olduğunu 3 kitap vardır: Evrim Kuramı ve Mekanizmaları, Evrenin Karanlığında Evrimin Işığı, Şüphecinin El Kitabı (sırası ile yazılmıştır). Üç kitabın birbiri ile bağlantılı olmadığı 3. kitap hakkında yazılmış olan yazıda belirttilmiş. Yani birbirinin devamı niteliğinde kitaplar değil.

1. kitap hakkındaki yazıda ve kitap tavsiyelerinde "Evrim Kuramı ve Mekanizmaları" kitabının evrimsel biyolojiye giriş yapmak isteyenler için faydalı bir kitap olduğu belirtilmiş. 2. kitap hakkında yazılan yazıda ise kitabın kimleri hedef aldığı net bir şekilde açıklanmış: "Kitabımız, evrime yeni giriş yapmak isteyenler için faydalı bir çalışma olsa da, aslen evrime dair temel bilgileri edinmiş; ancak kendisini bu konuda daha da geliştirmek ve çeşitlendirmek isteyen okurlarımızı hedef alıyor."

(Evrime dair temel bilgileri edinmek için 1. kitabı okumakla birlikte Evrim Ağacı'nın "Evrime Giriş" yazı dizisinde bulunan yazılar okunabilir.)

"Evrim Kuramı ve Mekanizmaları" kitabını okuduktan sonra "Evrenin Karanlığında Evrimin Işığı" kitabını okumak daha faydalı olacaktır. 3. kitap olan "Şüphecinin El Kitabı" ise diğer iki kitapla konusu bakımından ayrıldığı için okuma sırasında istenilen yere konulabilir.

(Üç kitabı set halinde almak için aşağıdaki fotoğrafın kaynak uzantısına tıklayın.)

Çağrı Mert BAKIRCI'nın kitapları
Çağrı Mert BAKIRCI'nın kitapları
Agora Bilim Pazarı
Teşekkür (4)
Paylaş
8

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Kitap Tavsiyeleri
  2. 1. kitap Evrim Ağacı'nın 1. kitap hakkındaki yazısı
  3. 2. kitap Evrim Ağacı'nın 2. kitap hakkındaki yazısı
  4. 3. kitap Evrim Ağacı'nın 3. kitap hakkındaki yazısı
  5. Evrime Giriş yazı dizisi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Öldürmenin kötü olduğunu göstermek için neden öldüren insanları öldürüyoruz?”
Holly Near
Geri Bildirim Gönder