Puan Ver
0
Puan Ver

Biyoloji ve genetikte doktora yapan insanlar bile evrimi kabul etmiyor. Bunun sebebi nedir?

Bu konuda şahsi olarak neler yapılabilir? Neler yapabiliriz?

1
Anonim 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Aslında bilim camiasında evrimi kabul etmeyenlerin sayısı inanılmaz derecede düşüktür (%5 civarında; bkz: Steve Projesi). Ancak bu kesimin de kabul etmemesinin ardında bilimsel nedenler değil, şahsi nedenler yatmaktadır. Şahsi fikirlerin bilimde yeri olmadığından, bunu tartışmanın bilimsel açıdan pek bir anlamı yoktur. Bu kişilerin reddetme sebebi, bilimin mantığını ve çalışma prensiplerini anlamamış olmalarındandır. Şahsi ve toplu olarak bu şahısları eğitmeye çalışabiliriz. Ancak asıl yapılması gereken, bu kişilerin şahsi düşünceleri ile bilimsel gerçekleri birbiriyle karışmamasını öğrenmelerini sağlamaktır. Bu da genelde kişinin kendi gelişiminde biten bir meseledir.

Favorilerime Ekle
4
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Biyolojide amaca yer yoktur.”
George Kubler
Geri Bildirim Gönder