Puan Ver
0
Puan Ver

Bir canlının bilince sahip olduğunu ne zaman ve neye dayanarak söyleriz?

Bir canlıya "tamam, bu bilince sahip bir canlı" diyebilme aşamasına gelme süreci nasıl işler?

1
Mustafa Laurus 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

bilinçten kastının ne olduğu oldukça önemli çünkü bu konuda kararlaştırılmış bir tanım yok ama bilinçten kastın kendi varlığının farkında olmak ise bu soruya kaynak ya da bilimsel veri gösteremiycem çünkü bilincin ne olduğu ya da nerede olduğu konusunda kesin bilgi yok. bu daha çok felsefe  bakımından cevap verilebilinecek bi soru. benim düşünceme gelecek olursak bilinç; bir canlının kendi varlığının farkında olmasıdır.

aynı zamanda evrim ağacıda bilinç konusunda bir yazı hazırlamış onun linkinide kaynak kısmına yazıcam ordanda bakabilirsin.

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. bilinç nedir bilinç nedir
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Politik yetenek dediğiniz, yarın, haftaya, sonraki aya veya yıla olacakları öngörebilmektir. Ve tabii sonrasında bu öngörülerin neden gerçekleşmediklerini açıklayabilmek...”
Winston Churchill
Geri Bildirim Gönder