Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Bildiğimiz gibi sars-cov2 için kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Virüs havada kalmıyor ise neden maske bu kadar önemli?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhaba,

Bazı uzmanlar, elde ettikleri verilere göre virüsün havada asılı kalabildiğini ve aeresoller yolu ile bulaşabileceğini söylüyor. Uzmanlar bu konu üzerinde uzlaşmış değil ve kesin bir şey söylemek için ellerinde daha çok veri olması gerektiğini söylüyor. Ancak bu veri elde edilinceye kadar birçok kişinin hasta olabileceğinin üzerinde duruluyor. Aeresoller yoluyla bulaşmanın gerçekleşmediği tam olarak gösterilemediği için, uzmanlar tedbirli olmanın yarar sağlayacağını söylüyorlar. Bu tedbirlerden bazıları kapalı alanlarda insanlarla buluşmanın kısıtlanması ve maske kullanılması olarak sayılıyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bilim dolu günler dilerim, sağlıcakla kalın.

Teşekkür (1)
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Koronavirüs Hava Yoluyla Bulaşır mı? Uzmanlar Uzlaşamıyor!
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Beni korumak için aldıkları bütün önlemlerden beni koruyacak bir önleme ihtiyacım var.”
Banksy
Geri Bildirim Gönder