Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Bebeklerin saçlarının sürekli kesilmesi ya da uzatılması arasında bir yarar yada zarar var mıdır?

Bebek saçlarının gür ve sık çıkmasını sağlayacak çevresel bir faktör var mıdır?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Beslenme en büyük etken olacaktır gerek bebekken gerekse büyüdüğünde.Küçükken saçın kazıtılması kanıtlanmış bir eylem değil.Sadece ilerleyen yaşlarda saçlarda düzenli olarak kırıkların alınması, beslenmeye özen gösterilmesi, az veya hiç ısıl işlem görmesi,düzenli bakım gibi sürdürebiliriz.

Teşekkür
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsan yasalarına baş kaldırabiliriz; ancak doğanın yasalarına direnemeyiz.”
Jules Verne
Geri Bildirim Gönder