Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Bazı küçük örümcekler zıplayarak hareket ediyorlar. Bu zıplayarak hareket eden örümcekler farklı bir türden mi oluyor?

Farklı türdense bunların türleri ney ve diğer örümceklerden farkı sadece zıplamaları mı?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Farklı bir aileden oluyorlar. Halk arasında zıplayan örümcekler diye bilinen Salticidae ailesi. İçerisinde yaklaşık 6000 tür bulunuyor. Diğer örümceklerden farkları, anatomik olarak özelleşmiş hidrolik sistemleri bulunmaları. Bu sayede güçlü kasları olan çekirgelerin aksine vücut sıvılarını (hemolenf) pompalayarak zıplayabiliyorlar.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İstikrar çok önemlidir. Bırakmaya zorlanmadığınız müddetçe asla bırakmamalısınız.”
Elon Musk
Geri Bildirim Gönder