Puan Ver
1
Puan Ver

Amerika gibi bilimin merkezinde olan bir ülke neden evrime karşı?

Bilimsel alanda geri kalmış ülkelerde evrimin kabul edilmemesini anlarım da; bugün bilimin başkenti diyebileceğimiz abd'de evrim neden yeterli desteği görmüyor? Tam olarak belli bir nedeni var mi?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Amerika'da evrimi reddeden kesim bilim yapan kesim değil. Evrimi reddeden kesim hristiyanlık dinine bağlı varoluşçu kesim. Ve bu insanların sayısı çok fazla. Bu açıdan Türkiye ile Amerika birbirlerine benziyor diyebilirim.

Favorilerime Ekle
6
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Geçmişin tehlikesi insanların köleleşmesiydi. Geleceğin tehlikesi ise insanların robotlaşması...”
Erich Fromm
Geri Bildirim Gönder