Kuantum Bilişim Teknolojisi: Teknolojik Bir Devrim, Gözümüzün Önünde Yaşanıyor!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Kuantum" sözcüğünü anlamı dışında kullanarak, "evrene iyi dilekler gönderme sonucu istenileni gerçekleştirme" gibi yalan iddialarla saçma amaçlarına ve para tuzaklarına alet eden "kuantumcular" isimli şarlatanlar bir yana dursun, kuantum fiziği sayesinde teknoloji alanında açılan yepyeni kapılar, yeni devrimlerin doğmasına öncülük ediyor. Genellikle "kuantum bilgisayarlar" kalıbıyla tanınan kuantum bilişim teknolojisi, bu teknolojik devrime bir bütün olarak verilen isim...

Daha önceden "Kuantum Bilişim: Kuantum Bilgisayarlar Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Üretilecek?" başlıklı görselimizde bu konuya temel düzeyde bir giriş yapmıştık. Şimdi ise, yeni bir görselle gözümüzün önünde devam etmekte olan, çağımızın teknolojik devrimine biraz daha yakından bakış atmak istiyoruz.

Umarız faydalı olur.

Görsel Çeviri ve Düzenleme: Mehmet Onurcan Kaya

Kaynak: visual.ly

Adrenalin (Epinefrin) ve Noradrenalin (Norepinefrin) Karmaşası Üzerine...

Genetik Mühendisliğinin Evrimi

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder