Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Tüm Reklamları Kapat

Eğitim, Cehaleti de Alır, Eşekliği De... Cehalet ve Eşeklik, Eğitimi Almamaktır: "Çirkin"

Eğitim, Cehaleti de Alır, Eşekliği De... Cehalet ve Eşeklik, Eğitimi Almamaktır: "Çirkin" Pixabay
23 dakika
4,959
Evrim Ağacı Akademi: Evrim Ağacı Tavsiyeleri Yazı Dizisi

Bu yazı, Evrim Ağacı Tavsiyeleri yazı dizisinin 7. yazısıdır. Bu yazı dizisini okumaya, serinin 1. yazısı olan "İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Bazı Tavsiyeler..." başlıklı makalemizden başlamanızı öneririz.

Yazı dizisi içindeki ilerleyişinizi kaydetmek için veya kayıt olun.

EA Akademi Hakkında Bilgi Al
Tüm Reklamları Kapat

Richard Dawkins'in kurmuş olduğu "Richard Dawkins Foundation for Reason and Science" (Richard Dawkins Mantık ve Bilim Vakfı) internet sitesindeki gibi bir düzenleme yapmayı düşünüyoruz. Orada olduğu gibi "The Good, The Bad, The Ugly" (İyi, Kötü, Çirkin) şeklinde üç kısma ayıracağız:

"İyi" kategorisinde bize gelen destekleri olduğu gibi yayınlamayı düşünüyoruz. Destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyoruz!

Tüm Reklamları Kapat

"Kötü" kategorisinde bilimsellikten uzak ama şahsi bir iyi niyetle yazılmış görüşleri aktarmayı düşünüyoruz. Bu kategori, genel olarak "İyi" ile "Çirkin" arasında yer alacak. Ayrıca burada konumuzla alakasız, kışkırtmaya yönelik, bilimsel olmayan, kişilerin kendi iç dünyalarından çıkan ve sayfamızı alakadar etmeyen paylaşımlara da yer vereceğiz. Bunlara örnek olarak kendi şahsi inançlarının propogandasını yapanları, alakasız kaynaklardan veriler sunanlar ve konu hakkında herhangi bir eğitimleri olmamasına rağmen Evrimsel Biyoloji ile ilgili yargılara varma cüretinde bulunanları verebiliriz.

"Çirkin" kategorisinde ise insanların çılgın bir şekilde Evrim, bilim ve daha fenası "insan" düşmanlıklarını sergilemeyi istiyoruz. Bu kısımda, bilimsel gerçekleri insanları aşağılamak için kullanan, bize doğrudan hakaret eden veya küçük görmeyi hedefleyen mesajlar gönderen, kendi şahsi inançları içerisinde "ölüme" veya "sonsuz işkence"ye mahkum ettiğini iddia eden, bilimsel gerçekleri doğrudan çarpıtmak suretiyle insanları yanlış bilgilendirmeyi hedefleyen ve bizleri veya diğer bilim savunucularını hedef gösteren yorumları yayınlayacağız.

Tüm Reklamları Kapat

Bu kategorilerdeki yazılar bize yorum, sayfa paylaşımı ya da elektronik posta üzerinden gelen okur görüşlerinden oluşacak.

Umarız eğlenceli ve bir o kadar da ilginç bulursunuz.

Not: Yoğun talep üzerine bu çirkin ve eğitimsizce (cahilce) yapılmış yorumların sahiplerinin isimleri kaldırılmıştır. Ancak yorumlar, isimler yayınlanmaksızın eklenmeye devam edecektir. 2 seneye yakın bir süredir tuttuğumuz bu "günlük", sanıyoruz ki bu konuda uydurma mesajlar yazmaya ihtiyacımız olmadığını anlamanıza yetecektir. Esasında bu isimleri silme gibi bir yükümlülüğümüz bulunmadığını, bu yorumları bize ait paylaşımlar altına yazarak bu yorumlarınızın yayın hakkını Facebook'a, dolayısıyla bize verdiğinizi kabul ettiğinizi hatırlatmak isteriz. Bunu yapma amacımız, bir bilim gerçeğine kör cahil bir şekilde karşı çıkıyor olmasına rağmen, insana "varlık" olduğu için verdiğimiz değerdendir. Zaten bizim için yorumun sahibi değil, yorum sahibinin beyin kıvrımlarından yaratılan düşünceler önemlidir. Bu zavallı yorumların sahipleri, kendilerini bilecekleri için, bu yaptıklarından umuyoruz ki bir gün utanacaklardır. 

Evrim Ağacı'ndan Mesaj

Bilginize önemle sunulur.

"ÇİRKİN"

Kişi 1:

Avrupa ne dese inanıosunuz ne cahilsiniz yav kıçı kırık tanrınız darwin ne dese inanmışınız zaten demekki insanlar köpekden geldi dese inanacaksınız,(ki maymundan geldiği teoridir kanıtlanamamıştır) O zaman BANA İNANIN BEN AVRUPALIYIM HEMİDE İNGİLİZİM ADIM ALP ARSLAN SİZİN KÖPEKDEN GELDİĞİNİZİ İDDİA EDİYORUM BELGELERİM VAR bakın bende bi teori attım inanın :):):)

Kişi 2:

 evrim diyorsun balıklar karaya cıkmıs dinozor olmus filan gibi sacma sapan hikayeler var ilkel corba hikayesi var sizce bu mantıklı mı simdi dinler mantıksızsa bubir o kadar daha mantıksız. bırakın evrimi filan ateist arkadasım.o kadar da uzun değil. çüşşşşş

Kişi 3:

madem ki öyle siz daima savaştan yana kargaşadan yana olan yobaz kavgacı ve terör yanlılarısınız insanlıktanda anlamıyorsunuz bu ne iştir beyler vatan sevgisi yok allah kitap yok nesiniz yahu siz sen müslümanmısın gavurmusun neye gülüyon

Kişi 4:

 Admin cokk guzel sayfa kurmussun tebrıkler.. Okudukca gülmekten ölüyorum yaaa.. Koptmm.. Bol bol tavsıye edecm hıc merak etme stress atmak ıcın mukemmel bı sayfaa... oku oku kopppp hahahaha... Paylaştığın şeylerı okudukça sana ve o yazıları beğenen şahıslara sadece acıyorum.. Bir bıyolojici olarak hala nasıl olurda Allah'ın yarattığıı bu muhteşem guzellkleri goremeyıp evrım denen sacma sapan şeyleri kanıt olarak gosteren sacma sapan bır seye ınanıyorsnuz anlayamıyorumm... Yazıkk ki hepınız gerceği ancak Ölunce anlayacksınız o zaman da hersey ıcın çoooooook geç ol acakkk... Yazıkkk

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 5:

Bay evrim ağacı darwinizm yıkıldı çabaların boşa bi şey sorcam sen evrimcisin ya sen hangi maymun türünden evrimleştin sana şempanze mi diyelim yoksa zaboo mafoo varya o maymundan mısın

Kişi 6:

Beyin Yok bu atesitlerde demek istemiom ama kendimi tutamiomm :(((( ["Basite İndirgenemeyen Organlar" isimli bir video altında, Evrim Ağacı'nı etiketleyerek]

Kişi 7:

cCc İnci Siker cCc [Bu grubun akılları sıra bize saldırdıklarını göstermek amacıyla konulmuştur. Bunun gibi 100'e yakın mesaj alınmıştır.]

Kişi 8:

 DARWINİZM VE MATERYALİZMİN GEÇERSİZLİĞİ BİLİMSEL OLARAK İSPATLANMIŞTIR. KOMÜNİST DİNSİZ PKK İDEOLOJİSİ BİTMİŞTİR. "Dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur." M.K.Atatürk.

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 9:

Sayin saygideger, sevgili Ewrimimizin Agaci, bana Gülünç bir yanilgi demissin Kakkom, bozildim vallam. Millet Allah ve Gelismislik adina Evrimin içine siçi, gik yok sende, Nasa dedimi hemen hazirola geçisiz; Yani ben Gülünç bir yanilgiysam sizlerde bunun Gülünç bir yansimasi olursunuz..! Bu Türkiye millettinin kendini begenmisligini ve Bilgiçligindende hiç Has etmiyem tillam,..Her yazanida burda ayni kaliplara koydunuzmu, Atomize olup tozitim billam.. Hadi ... gelsin

Kişi 10:

bu evrim ağacı size girsin

Kişi 11:

ALLAHA İNANANLAR SEREFLİ İNANMAYAN ŞEREFSİZDİR HAYIR DİYEMEZ SİNİZ ÇÜNKÜ ŞEREFTE GÖRÜNMÜYOR FAKAT AR OLDUĞUNU BİLİYORSUNUZ ALLAHTA GÖRÜNMÜYOR FAKAT VAR OLDUĞUNU BİLİYORSUNUZ YANİ KISACASI ALLAHA İNANAN ŞEREFLİ İNANMAYA ŞEREFSİZDİR

Kişi 12:

Vay GavurLar . Siz inanın bunlara . Allahuekber !

Tüm Reklamları Kapat

Agora Bilim Pazarı
Edebiyat Seti 2 (5 kitap)

Dogma

Lars Iyer

Kıyametin eli kulağında. Düşünememekten muzdarip filozoflar W. ve Lars ders vermek üzere “Amerika Birleşik Çöplükleri”ne gider. Bu gezi sırasında, hayatlarındaki tıkanmayı aşmak, düşüncede bir yol bulmak için ortaya dogma dedikleri bir öğreti atar ama anlamsızlıkta daha da kaybolurlar. Varlıklarını meşrulaştıracak tek bir düşünce arayışları yine bir yere varmaz. Bu da yetmezmiş gibi W.’nin korktuğu şey başına gelir ve çalıştığı üniversiteden kovulur. Lars ise evini istila eden sıçanları besleyerek insanlığa ihanet eder. Nietzsche’yi doğrularcasına, iki adam boşluğa yeterince bakınca boşluk da onlara diker gözünü.

Lars Iyer kapitalizm, din, Dogma, kozmik tavuk, dünyanın ve felsefenin sonu gibi karman çorman meseleleri kendine has sade tarzıyla didik didik ediyor. Mizahı elden bırakmayan bir felaket kitabı bu.

“Samuel Beckett’in Vladimir ve Estragon’undan bu yana karşılaştığımız en alışılmadık ve absürd ikili W. ile Lars yeniden sahnede… Godot’yu Beklerken gibi Dogma da varoluşun ve anlamın doğası üzerine kafa patlatıyor. Lars Iyer modern hayatın kaosunu ve boşluğunu komik bir üslupla anlatıyor. Çaresizlik hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı herhalde.”

Library Journal

Karşılaşmalar: Bir Benjamin Romanı

Jay Parini

“Hiçbir zaman tatmin edemediği Tarih Meleği tarafından öldürülmüştü hiç kuşkusuz. Onu öldüren en bariz şeyse genellikle alaycı bir şekilde tetikte bekleyip en sonunda her zaman sahnede belirerek daha önce gerçekleşmiş olan her şeyin, her çıtkırıldım adım ve irkilmenin, gözün her titreşiminin, kalpten hissedilmiş her çizginin ve rasgele her jestin yazarlığını üstelenen Zaman’dı.”

Walter Benjamin’in 1940 yılında Nazi Almanya’sının Fransa’yı işgalinin hemen ardından Paris’ten kaçışıyla başlayan Karşılaşmalar Benjamin’in tutkularıyla tuhaflıklarının peşine düşüp ölümünün matemini tutuyor.

Felsefe tartışmaları, Nazi işgali, savaş ve kaçış ekseninde ilerleyen, Bertolt Brecht, Gershom Scholem, Hannah Arendt gibi isimlerin de yer aldığı romanda, Benjamin arkadaşları ve ailesi, aşkları ve yalnızlığı, hayatı ve intiharı, gözünden sakındığı elyazması sayfalar vasıtasıyla yeniden ete kemiğe bürünürken hayat hikâyesi de yirminci yüzyılın ortasında dünyayı yakıp yıkan korkunç savaşın güçlü bir metaforuna dönüşüyor.

Kodes

Alain Guyard

Kodes’in başkarakteri Lazare Vilain, Fransız Rivierası’nın sağlam kavgacılarından, genelev fedailerinden, soyguncularından ve katillerinden, müptezellerinden ve müptelalarından oluşan ilk ve tek felsefe okulunu kurduğunu hayal eder. Onlarla her gün Kant’ı, Marx’ı, Sokrates’i, Sartre’ı, Schopenhauer’i, erdemi, cesareti, ölümü, aşkı tartışır. Onun için “hayat yeniden lezzetlenmiş, ciddiye alınmayacak bir oyun haline gelmiştir.” Ancak yanılır. Bu oyun hayatını altüst etmeye başlar ve önünü alamadığı bir karmaşanın içine sürüklenir; en kötüsü de karşı çıktığı şeyin kendisine dönüşecek olmasıdır.

Kodes Nîmes Hapishanesi’nde felsefe atölyeleri düzenlemesi için gelen teklifi hemen kabul eden bir felsefe hocasının, Lazare Vilain’in deri değiştirme hikâyesidir. Felsefeyi kodese taşımak onun için felsefeyi anayurduna geri götürmektir. Orada felsefe yalnızca “kentli entelektüelleri” ilgilendiren bir uğraş olmaktan çıkacaktır. Peki, Lazare Vilain’i harekete geçiren nedir?

“Seni canlandıran nedir, hocam? Seni, Lazare Vilain’i hayatta tutan? Bize neden bulaşıyorsun? Kimsin sen? Bunun bir eğlence olduğunu mu sanıyorsun? Hayatın bir oyun olduğunu falan… Hayır, hayat bir oyun değil… Bir savaş, bir sınıf savaşı ve benim kocam bu uğurda canını verdi (…) Sana bir şey söyleyeyim mi… Bir züppe gibi daldın bu işe; herhalde sefaletin en ön sıralarında oturmak tatlı geldi (…) Bir burjuvaya dönüşüyorsun, olan bu. Yasadışı bir burjuvasın, ama neticede bir burjuvasın.”

Spinoza Tayfası

Amsterdam, 1677 / Özgürlüğün İcadı

Maxime Rovere

Spinoza “hayatın geometrisini” nasıl resmetmiştir sorusunun peşinden giden bir roman.

Maxime Rovere’nin bütün yazınsal olanakları kullanarak günümüzde kaybolmuş bir evrenin “hakikatine” yaklaşma denemesi sayılabilecek romanı Spinoza Tayfası, modern akıl ve özgürlük mefhumlarının ortaya çıkışı kabul edilen 17. yüzyıl Avrupası’nda Benedictus Spinoza’nın evrenini şekillendiren gelişmeleri ve tartışmaları ayrıntılarıyla ele alırken, tarihin unutma eğiliminde olduğu fakat Spinoza’yı derinden etkileyen şahısların; anatomistlerin, şairlerin, aktivistlerin, Yahudi cemaatinin önde gelen isimlerinin filozofun yaşamında ve düşüncesinde oynadığı rolleri açığa çıkarıyor.

Rovere, mektuplardan elyazmalarına kapsamlı bir arşiv çalışmasının ürünü romanında Spinoza’nın gündelik yaşamının derinliklerine o denli dalıyor ki felsefi olanla olmayan arasında, biriyle ötekinin yaşamları, fikirleri arasında oluşturulmuş sınırları bulanıklaştırarak filozofun dünyasını anlamaya, hatta anlamanın ne demek olduğuna odaklanıyor.

Wittgenstein Jr.

Lars Iyer

Cambridge Üniversitesi öğrencileri tuhaf görünümlü yeni mantık hocalarının ünlü filozofa benzerliğine kayıtsız kalamazlar: Wittgenstein yeniden Cambridge’dedir. Bildiği, inandığı her şeyi alaşağı edecek gerçek düşüncenin peşinde, yaşarken rüya görmeden ve kendini kandırmadan düşünebilmek, akademinin görünmez prangalarından kurtulmak ve her şeye ulaşabildiğini sanan öğrencilerinin hiçbir şeye ulaşamadığını göstermek uğruna düşüncenin huzurunu bozan melankolik bir filozof.

Ve aşka, sekse, ilişkiye, mantığa, felsefeye, düşünceye ve ölüme dair her şeyi beraber yeniden keşfedecekleri biriyle karşı karşıya olduklarından bihaber on iki öğrenci. Hayatla yüzleşmeden önceki son dönemeçte, er ya da geç hissedecekleri daimi boşluktan nafile kaçışlarında, Wittgenstein’la birlikte saf düşünceyi bulmaya zorlayacaklar kendilerini. Yeni bir düşünce okuluna hayat veren hocalarının peşinde hakikati bulmayı, güzeli ve iyiyi yeniden hissedebilmeyi deneyecekler.

Wittgenstein Jr. soluk almadan bir çırpıda okuyabileceğiniz, içinde yaşadığımız kolektif fanteziyle sizi yüzleştirecek, özlemini duyduğumuz yeni başlangıcın sıradışı manifestosu.

“Dünyanın sonu böyle gelecek, diyor Wittgenstein. Bunun şaka olduğunu sanan bir grup geri zekâlının avam alkışları eşliğinde.”

Devamını Göster
₺450.00
Edebiyat Seti 2 (5 kitap)

Kişi 13:

[Damarların evrimi ile ilgili bir soru üzerine...] olsa olsa protein ibnesi insanı yaptı. yoksa anti madde zamanında hiç öyle bir mevzu yoktu. zaten anti madde insanın oluşacağını bilseydi vallahi kafasına sıkardı.:)) nasıl mantık ama dawkingsinde böyle düşündüğüne kalıbımı basarım:))

Kişi 14:

 evrimci arkadaşlar (ironiciler de diyebiliriz) çok haklı. Bir varlık çok iyi düşüne biliyorsa yani akıl edebiliyorsa "insan", çok az düşüne biliyorsa "hayvan", çok sabi fikirli ise "bitki" ,hiç düşünemiyorsa,"evrimci" "ateist" olurmuş. İroniden de hiç anlamam ama güzel fikir beyan ederim

Kişi 15:

Proteini uzaylılarmı getirdi :) dogal seleksiyona ornek gosterin bizim binlerce fosilimiz var sizin kaç tane! bize hayvandan insan olan bir fosil goster ?? ??? cevap ??? tavuz kuşu sizi hatırlatıyor istersiniz araştırınız

Kişi 16:

Darwin'in **ına koyayıımm !!!! [Bizim ahlakımız elvermediği için, şahsın küfrü Evrim Ağacı tarafından sansürlenmiştir.]

Kişi 17:

İki kişinin "Amel Defteri" kapanmazmış öldükten sonra. Birincisi bir hayır işleyen, çeşme yaptıran. öğrenci okutan kimselerdir. Bunlar öldükten sonra da sevap kazanmaya devam eder ta ki dünyanın sonuna kadar. İkinci grup ise söylediği bir söz ya da bulduğu bir buluş ile asırlarca insanları cehalete ve kötü fikirlere yönelten insanlardır. Bunlar da dünyanın sonuna kadar günah işlemeye devam ederlermiş.. Darwin boku yedin olum

Kişi 18:

Sizin ananısız sikiyim ateistler piç kuruları sizler tam birer o.çocuklarısınız sizin anneniz yok babanız belli değil ablanızı ben sikerken öldürdüm annen şu an altımda we ağlaya ağlaya can çekişe çekişe sikişiyor zorla ağzına boşalıyorum we senin ismini söylüyor senin annen tam bi orospu abalnın ne olduğu meçhul piçi dölleri anneni ağlatmak çok güzel yalwartmak sa ayrı bir zevkk ..:D: :D piç ateistler

Kişi 19:

darwini s...km

Kişi 20:

siz ne kadar beyinsiz bir insansınız evriminizi yaratanda allah bilim adamlarına o aklı verende allah hadi söyleyin bilim adamlarınızada size bir insan dünyaya getirsinler dünyayı düzlestirsinler siz ne kadar mal mal düsünceye sahip insansınız yerin dibinden o sebze meyveleri vs.her türlü nimeti yagmur yagdırarark onu büyüten sekil semal verende kurban oldugum allah siz ve zavallı evrim teorinizle kendinizi kandırın yok din adamları yobazmı bilmem neymis peygamber efendimiz herseyi bildirmistir siz bilime evrime inanıyorsunuzda peygamber efendimizin miraca cıktıgına neden inanmıyorsunuz cünkü sizin beyinleriniz bu düzeni degistirmek istiyor allah teala insanlara akıl vermistir siz versenize insana akıl biraz düsünsenize patlamadan dolayı evrim dediginiz bu dünya nasıl bu kadar güzel olabilir yıldızıyla günesiyle aksamın üstüne gündüzü örten allaha binlercere kere sükürler olsun allah teala sana delilleri sunmus ister inan ister inanma dogan bebek deney yapıyomus hay sizin deneyinize lan insan bu kadarmı mal olur yha sizn gibi evrimciler iste evrimde kendi kendine olusmaz bunu yaratan allahtır o zaman evrimin bir düzeni varsa insanlar neden aynı yasta ölmüyo herkez bi sebepten mutlak ölümü tadıyo ama kaza ama bogulma ama bilmem ne cünkü allah kaderlerimizi yazmıstır biraz gercek kitaplardan din üzerinize okumanızı tavsiye ediyoruz allah bizi seviyor ama siz bu sekilde davranarak yanlıs yapıyosunuz bilim vs güzel seydir ama bu dünyayı yöneten ve tüm canlıları yöneten allahtır la ilahe illallah allah birdir..

Kişi 21:

NE OLDU KORKTUN MU AT HIRSIZI [Evrim'in sadece metamorfozdan ibaret olduğunu iddia ederek Evrim'i çürüttüğünü sanan okurumuza, metamorfozu açıkladıktan sonra aldığımız cevap...]

Kişi 22:

Bunlarin hepsi saçmalık. İnsan yaratıldgı günden beri insandir. Atalarinz hayvan olmasi sizi çok mu mutlu ediyo. Siz öyle düsünmeye devam edin o zaman ama bütün insanliga yamamayın bunu.

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 23:

Karaman darvwinin sahtekarlıkları ortaya çıkalı yıllar oldu bunlar hala maymunuz diye tutturuyorlar daha ne diyelim maymun kardeşler

Kişi 24:

evrim ağacı sizin götönüze girsin :DDD bre zındıklar:D

Kişi 25:

bu bisliklerin hakkindan ancak ADNAN HOCA gelir 

yazik lan size

Tüm Reklamları Kapat

utanmas maymun soylari sizi siz her seyin resaduf olduguna inaniyorsunuz yazik

lan adam olun

evrim yok

o zaman senin atan kim

Tüm Reklamları Kapat

sizin gibi insanlarin olmasi

utanc verici bis ateisler

Kişi 26:

Allah sizi ıslah etsin

Kişi 27: 

AKLINI S,İKTİGİMİN ORANGUTAN BEYİNLİLERİ ...BİRDE BU KAFA İLE ÖGRETMEN OLUP BİZİM BEBEKLERİ OKUTACAKSINIZ DEMİ .. ULAN GERİZEKALI EGER SENİN ATAN MAYMUN OLSA DEDENDE ORANGUTAN OLURDU ...SİZİN BEYNİNİZİ SİKİYİM EMİ YOK AMINA KOYUM SOLUNCANDAN GELDİK ..SİZİN AKLINIZI SİKİYİM EMİ

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 28:

Allah'ın varlığını kabul etmemek için ne maymunluklar yapıyorsunuz arkadaş hayret doğrusu :)

Kişi 29:

Evrimsel olarak güçlüler kazanır zayıflar kazanır. bir kullanıcıyı sırf zayıf diye engellemeniz sizin Allahı inkar için türlü maymunluklar yapmanızdan alıkoymasın. go ahead evrim reyiz.

Kişi 30:

her ne kadar siz hayvan soyundan olduğunuzu kabul etmiş veya benimsemişsenizde benim içime pek sinmedi.atalarınıza sorsanızda gerçegi onlar bize bir anlatsa diyorum?nasıl olur?

Kişi 31: 

yürü lan ne dmek ruh diye bişy yok ruhsuz herif

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 32:

lan ne salak adamlarsınız siz ya ....

Kişi 33: 

[Eşsinsellikle ilgili yazımıza ithafen:] acaba bu zamanda maymundan dönme insan varmı arkadaşlar bana dir gösterirseniz çok sevinirim tşk.

Kişi 34: 

Evrimin olmadığını bildiği halde Sırf Allah'i inkar etmek için evrimi ortaya atan mal insanların yolundan gidenlere yazıklar olsun!

Kişi 35: 

inanan müslüman kardeşlerim size çok önemli bi sey dicem 

Tüm Reklamları Kapat

öncelikle bu ve bunun gib siteler bunlarla konuşmayın bende ilk gördüğümde onlara bi şey anlatmak istedim ayet falan ve bilimsel veriler sundum yani ikna ettim ama şu sonucu çıkardım ki bunlar yemin de ederim ALLAH'I en az bizim kadar biliylar yani anlmak öğrenmek gibi derdi yok sizdn ricam bu tür insanlarla konuşmayın onun yerine islami ve... nur sayfaları var onlarda imani mevzular öğrenin yani vaktinizi nurlu yapın 

bu dinsizlere gelince KURAN'IN Türkçe mealini okumuşlar ve CEHENNEM çok açık belirtilmiş artı ayetlerin hepsi çok açık ve net ben kim diye derseniz bunların baş belası ve bana her defasında engel koyan selim sanda onlar çok iyi bilir ve şunu untmasınlar ALLAH'IN AZABI çok yakındır

Kişi 36:                                                                   

Darwin Çok kıllı bir insandı ve Epilasyon' Onun karşısında çağresiz kalmıştı bunun üzerine Önce At dan geldiğimiz söyledi sonra Eşşek En son Maymun dedi.. Not:Darwin köpek pozisyonu bulucusudur Yüce Darwin Elizabet ve senin hep anıyoruz Sen kalbimizde yaşıyorsun

Kişi 37: 

cidden siz bu videoya inaniyormusunuz :):) lan gülmekten mahvoldun , az aklinizi kullanin aynaya bakin bizler orjinal sahici atasi insan olan insanlariz , bu kadarda düsürmeyin kendinizi , neden bu mayunlardan tek insan cikmis , neden baska türler cikmamis , ne kadar az düsünüyorsunuz maymunlar insan olduysa , günümüzdeki mayunlar neden yüzlerce yildir hep ayni maymun ??? sizler nasil olduda maymunluktan kurtuldunuzda bunlar maymun kaldi ???? sanli maymunlar sizi :)

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 38: 

atanızı maynun olarak görmekte neden bukadar ısrarcısınız anlamış değilim :D

Kişi 39:

soru 1. hücre içinde ki jöle nerdeSoru 2. Darvin jöle kullanıyor muydu Soru 3. Darvin kel değil mi. çok jöle kullanırsan olacağı o

Kişi 40:

Darwin'e sormuşlar hücre nedir? Darwin, içi jöle dolu baloncuk diye cevaplamış. Ne yalan söylim ben ilk duyduğumda kendimi jöle olarak düşününce bi tuhaf oldum.

Kişi 41: 

Sayin admin size kisa 2 sorum var. Herkes e bilinen bir evrim teorisi var insanlar maymundan gelmistir diye. Siz maymunun hangi turunden gelmrsiniz. ? 2. Siz Allahin varligina ve bizi bir damla sudan (spermden),sonra onu ete ceviren duzenli bir sekilde can veren organlari yerli yerine yetistiren Allaha inanmiyormusunuzda Darwinemi inaniyorsunuz?

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 42:

Gayemiz ALLAH\'TIR Önderimiz RESULULLAH\'TIR. Ana yasamız KURAN,Yolumuz cihat\'tır. En yüce temnnimiz ALLAH yolunda ŞEHİT oLmaktır..!

Kişi 43:

sesını kesın oç lar kul huvallahu ehad allahu samed lem yelııd velem yuuled velem yekun lehu küfufen ehad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kişi 44:

aranızda dedesinin bi maymun olduğunu kabul eden var mı?

Kişi 45: 

erkeklerde meme dokusu körelmiş mi :) yani bi evrim geçiripte o körelmeden kurtulursak çocuk mu emzircez :D ... Atomlar bir araya gelip DNA yı ve sonra hücreyi oluşturdu dionuz ya o atomlarıda yaratan bi Rabb olmalı Dime? ve kalkdıki boz ayısını kutuplara götürdügümüzde onun yavrusu kutup ayısı olucak dene bilmesi için sinemaya gitmek lazım :)

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 46:

amk szn.

Kişi 47:

DNA çağında hala bu evrim zırvalığına inanan insanların var olduğuna inanamıyorum! Dünyadaki bütün kütüphanelerde yer alan kitaplardaki yazılı bilgilerden daha fazla bilginin en ufak bir hata ya da noksanlık olmaksızın bir gram ağırlığındaki DNA'ya şifrelenmesini tesadüf olarak açıklayan Beyin Yetmezliği olanlara ,, buradan Siz Ataist misiniz diyorum ?? Evrim Çürütüldü Duymadınızmı ?

Kişi 48:

islamdaki hükümleri kabül etmeyen kimseler için yaşasın cehennem.. birde hakikaten insan kendi geçmişi ile övünür bunlar da atalarının ne olduğunu bildikleri için o maymunlar la övünüyorlar ben bir osmanlı tornuyum bu sebeble dedelerim le övünüyorum

Kişi 49: 

GeriBEYİNLİ İNSAN AĞACI bu dünyada bir tek siz akıllısınız öyle mi( !) şaşarım aklınıza kimle boy ölçüştüğünüzü sanıyorsunuz.Allah bunları yanınıza bırakmayacak cehennemde görürsünüz.Size hakkımı helal etmiyorum.Diyeceksiniz ki ne hakkı siz haktan hukuktan ne anlarsınız zaten bu boş işlere kendinizi yoracağınıza İslama hizmet etseydiniz cennetlik olurdunuz.Davranışçı kuramın savunucucu pavlov Watson hayvanlarla ilgileniyordu niye hayvan gibi düşündüğü için şunu kabul ediyorum evrim yok ancak sizin de bu bit beyinle hayvandan farkınız yok acıyorum size...Ama yine de Allah hidayet etsin demekten de kendimi alamıyorum.İnşallah ölmeden önce uyananlardan olursunuz.İSLAM HAKTIR SİZİN PALAVRALARINIZLA YIKILMAYACAKTIR...ŞEYTANIN ELÇİLERİ OLMAYIN LÜTFEN ONUN TUZAKLARINA KANMAYIN.ADMİN KAFALI SEN İNANMIYORSAN BARİ BAŞKALARININ GÜNAHINA GİRME...SANA ÖYLE BEDDUA EDESİM VAR Kİ AMA EDEMİYORUM DUA EDİYORUM ARASIRA.AKLIMDAN ÇIKMIYOR HERGÜN ONCA İNSANI CEHENNEME SÜRÜKLEMENİZ...SON SÖZÜM ALLAH HİDAYETİ NASİP ETSİN.ŞİMDİ SİLEBİLİRSİNİZ ...

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 50:

pure stupidness... [Çevirisi: saf aptallık...]

Kişi 51:

hocanıza sorarmısınız acaba kendisine maymunoğlu maymun diyebilirmiyim..?

Kişi 52:

zeka özürlü insanlar evrim savunan kaç tane dangalak kaldı acaba bilime bari ihanet etmeyin yaradılış gerçeğini ne zaman kabul edeceksiniz perde indiği zamanmı o zaman çok geç olacak hiç bu evren yaratıcı olmadan kendi nizamı üzerinde durabilirmi şuda bir gerçek size laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor ölümle yok olmak bu kadar basitmi bu yahu her türlü naneyi ye ölümle birlikte yok ol kendinizi kandırmayın ey insanlar bu ömrüm hesabıda var ondan kaçış yok canlılar tabiki evrim geçirmiştir ama bu allahın kontrolünde olmuştur kendi kendine evrimmi olur bu nerden çıkarıyorsunuz akla ziyandır bu allah birdir herşeyi yaratan ve yönetendir benden söylemesi ister inanın ister inkara devam edin bilim dünyasıda sizin gibi dinazorları gaale almıyor zaten

Kişi 53:

alın size karga...hehehe..sizcede atanız olamayacak kadar zeki diğilmi...hehehe. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EihKNLPx2Lc

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 54:

Madem insanlar maymundan geliyor şimdiki maymunlar ndn insan olmuyor ? yada insan vücuduna yerleştiği anda çok kısa bir süre sonra bireyi öldüren virüs, maymunun vücuduna yerleşince neden küçük bir etki bile etmiyor?elinde sonunda bende öleçeğim sende, ikimizde toprak olup gideçeğiz, ama ölümden sonra hayat varsa( ki var, elhamdülillah onda şüphe yok) bak biz 1-0 öne geçeçğiz.zamanınızı bu hurafelerle geçirmeyin...sorduğnuz klasikleşmiş sözlere şu güzel vecizeyle cvp vermeyi kendime bir görev bilirim.Ey nefsim! Deme 'zaman değişmiş, asır başkalaşmış, herkes dünyaya dalmış, hayata perestiş eder. Derd-i maişetle şarhoştur.' Çünkü ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor. Acz-i beşeri, fakr-ı insani değişmiyor, ziyadeleşiyor. Beşer yolculuğu kesilmiyor, sürat peyda ediyor...YANİ İNSAN DA BİR DEĞİŞİM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR,ZİYADELEŞMEK SÖZ KONUSUDUR,NOKSAN OLAN YERLERİ ZAMANA UYUM SAĞLAMAK İÇİN YERİNE KONULUYOR...bu bir arabaya zamanı geldiğinde LPG takmaya benzer.araba yine arabıdır yani şimendiver olmuyor...inanın bazen sizin maymun olduğnuza inannasım geliyor( onur kardeşim üstüne alınma) çünkü bir maymunla koklaşa koklaşa değil konuşa konuşa anlaştığmın bilincine varıp bu kanıtlayıp tubitaka göndermek isterim. ordan aldığım paraylada ömrümünsonuna kadar yeter herhalde... ama hamdu senalar olsun ki imanım beni yolumdan dönderip nefsime tokatı yapıştırıyor... kalk git 2 rekat namaz kıl o zaman anlarsın evrimmisin yok gerçek bir DEVRİMmisin olduğunu.ölümü durdurup kabir kapısını kapattığın zaman gel, seninle maymunda oluruz qamışta.neyse ben ikaz görevimi yaptım, artık çekilme zamanı sen ve nefsin başbaşa kal benim uyarmam gereken bi sürü maym*n var

Kişi 55:

yahu şu evrim teorisi ne zaman kanun olacak bilgisi olan varmı, duyum alan varmı. 200 yıllık bilimsel gerçekler bir türlü kanun olamadı heyacanla bekliyoruz bilim maymunlarını. bilim bilim diye hurafelere saplanmışsınız farkında değilsiniz. gerçek bilim kendini bilmektir.

Kişi 56:

Evet darwinin evrim teorisine inananlar da bu maymunlardan farklı değil,atalarına çekmişler ne de olsa şaşırmamak gerek:) [Bonobolardaki lezbiyen ilişkiyle ilgili araştırma makalesinden bahsediyor] 

Bu grubun kurucuları ve emekçileri kim ise hepsinin ta anasını avradını bacınısı sülalesini orangutanslar goriller siksin.Atalarınız olduklarına göre zorunuza da gitmez.

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 57:

Dine çok dar gözlerle bakıyorsunuz. Birgün o kıt akıllarınız bilim ile dinin çatışmadığını anlayacak. O gün bu saçmalıklarınız için vicdan azabı hissedip üzüleceksiniz cicişler.. İyi ki İslam'ı müslümanlardan değil Hz.Muhammed ile İslam alimlerinden öğrenmişim. Ve iyi ki bilimi tezcanlı sahne soytarılarından değil, bilimadamları ile bilimden öğrenmişim. Sevgiler.

Kişi 58:

hadi hayırlı olsun gorillerle de akraba çıktınız. büyük büyük büyük babanız kimbilir hangi ceviz agacında zıplıyordu :)

Kişi 59:

öldu o öldu daha ne olsun sıyosun kardes :D ama korkma tekrar maymun olcakmıs :D [Darwin'in doğum gününü kutladığımız paylaşımın altında...]

bilim dedıgın sey evrımmı madem bılım bılım dıyosun hamıt ,bılımde hersey acıktr boyle evrımle nıye sınırlandrıyosunz yaradılışı ya a :D:D:DDD:D la ne komık bıseysnz sız ya

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 60:

Siz De Beyin varsa bende bi bok bılmıyorum Ateist Dinsiz şerefsizler

Kişi 61:

sizi aptal herifler allah belanızı versin bide toplamışsınız milletide neyse siz iflah olmassınız allah ıslah etsin hiç tartışmaya girmicem

Kişi 62:

ulan bi dünya zırvalamışsın ama bi boku anlatamamışsın fosiller sizi..

Kişi 63:

MADEM BURADA BU KADAR BİYOLOJİ BİLİM DERSİ VERİLİYOR. HADİ HEPİNİZ TOPLANINDA DARWİNİ YENİDEN EVRİMLEŞTİRİN:)))) Sen beni zavallı sınıfına soktuğuna göre senin insani duyguların daha evrimleşmemiş. :))) VEREMESSİN DE ONDAN ÇÜNKÜ RUH ALLAH A KAVUŞMUŞTUR KABİR ALEMİNDEDİR VE BU İMKANSIZDIR:)) AKILLI BİLİM ADAMLARI 1GR SÜT ÜRETEMEZKEN, AKILSIZ BİR İNEK NASIL ÜRETİYOR ACABA?:) ŞİMDİ SİZ BAŞLARSINIZ İNEĞİN SÜT ÜRETİRKEN EVRELERİNİ. AMA ŞUNU ATLARSINIZ O AKILSIZ İNEĞİN BUNU YAPMAK İÇİN NEREDEN BİR İLHAM ALDIĞINI:)

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 64:

ŞİMDİ BU AYETE GÖRE EVRİM SAPIKLIĞINA İNANAN KİŞİ İSLAM DİNİNDEN ÇIKAR.YAA HİÇMİ AKIL ETMİYECEĞİZ ,PEYGAMBERLER NİÇİN PUTPERESTLERİ İNANCINDAN DÖNDÜREMEDİ , ÇÜNKİ ONLARIN GELİR KAYNAĞI SALTANATI HERŞEYLERİ BİTECEK İDİ...İŞTE BU GÜNÜN İNSANLARIDA SALTANATLARI İÇİN SİZLERİ ŞAŞIRTIYOR , GÖRMÜYORMUSUNUZ BU İSLAMA KARŞI UĞRAŞANLARIN HEPSİ ÇOK CİDDİ BİR ŞEKİLDE ZENGİNLER SALTANAT SAHİPLERİ ,AH KARDEŞİM AHHH ÖLÜM GELİP YAKALAMADAN SİZİ ANLAYIN ARTIK , DEDENİZİN MAYMUN OLMADIĞINI...

BEN SİZDEN YARDIM İSTİYORUM , ACABA İKİ FARKLI TÜRÜN BİRBİRİNE KARIŞMIŞ HALİNİ ŞU AN NEREDE GÖREBİLİRİM.NE OLDU GÖREMEM DEĞİLMİ...ANCAK SİZE GÜLÜYORUM...

Kişi 65:

 [DOM hipotezi ile ilgili eleştirilerimizden sonra:] hocam, . rica ediyorum. bu densiz yaratığı adam yerine koyup vakit harcayıp bir cevap yazmayın. bu adam değil zıpır itin teki. çıkardım eblehi üyelikten ki bu onun hak edeceği yegane tepki türüdür adalet adına.

Kişi 66:

Evrim ağacı iyisin hoşsında birader...ateist lik allah siZlik yapıyorşun.öldügun de imam pamuk tikayinça anlarsın kendi ne kendinemi olmuş kainat yoksa rabbim mi yaratmış..Ateistim diyenler kendilerine bile yalan söylüyorlar neden mi..çünkü insanın fitratina bir tapınma hissi konulmustür.ama gerçek yaratıcıya ama güneş.e ay a ateş e...genlerinde var insanın tapinmak..ha darvinistler maymuna tapiyorsa bilemem artık..bol muz tavsiye ederim =))

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 67:

evrimin amk olmıyan bişeyin evrimimi olur lan salaklar insan yok maymundanmışda yok bılmemenneyımışde madem ınsan maymundan gelmedede diğer maymunlar neden ınsan olmadı salak herifler.

Kişi 68:

DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA DON BİÇMEYİN sitokrin c isimli protein molekülünün tesadüfen oluşma olasılığı 10 üzeri 950 de 1 ihtimalki ,sayının büyüklüğünü anlamak için kainatta 10 üzeri 79 atom olduğu unutulmamalıdır,bu olasılık bir maymunun daktilo tuşlarına rast gele basarak insanlık tarihini yazma olasılığı kadar azdır,yaşam için en önemli yapı taşı molekül oluşamıyor tesadüf ile örnek olarak gözlerinizi kapatın ve kılawyeye rast gele tuşlara basın hiç bir şey çıkmayacaktır dffghhgffgftrfdddesswsdfhhjnmffffdhdgdfgcggffcfcfcffchgvjhbjnhknjjnhjgvgvvfccfcgdxdxdxxwwxfddcfffvvgbhbh mnnjjnjnjnnjjnjnnjhnbhgbvgvvfvffffccfcddxdxfsxffwwzzaasdgcfvhfvhvgmgvmgvghhbhnnnjjnnnuuyyjytvvcrhcxxxfxgfxgfgsxfsxsszaadsdcdfvdezazeqzeqzxcdcvfvgbhjjjmkkölöşlçlççlçlökölmkljnhbjjbbhvghfvfgffcccgcgcdfddffssxfsssxsxsxssdsdzaqq,yaşam başlıyamıyor ama darwin doğmamış çoçuğa don biçti zavallı hücreyi içi su dolu baloncuk sanıyordu ,düşünmezmisiniz akılsız ve şuursuz madde kendini nasıl örgütlesin PROFİL RESMİMDEKİ AT NALI YENGECİ FOSİLİ 410 MİLYON YILLIK EVRİMİN MEKANİZMASI ÇALIŞMIYORSA BİZ İNANMAK ZORUNDAMIYIZ..HDCvjdhhffcfcccccccccccccccchfcccccccccccövgfhdfcgvhvhdgfsfdcvhbbbjghdfsdscvhbjjhcgdfsdfgfghvjhghfgfgchvjvhcgfgchvjhhfgdfcvbvfchdgfxdgfcghvjhfgdchvjhvhfcgchvjbbvjhfghvjhbhvjfhgdfgcvjjhfgdchvjbvjchfg

[Yazı içerisindeki anlamsız harfler yazım hatası değildir, yazar tarafından eklenmiştir!] 

Kişi 69:

a. koydugumun paganları sizi

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 70:

keşke admindede biraz kişilik olsa [Şempanzelerdeki kişiliğin tespiti ile ilgili bir çalışma üzerine...]

Kişi 71:

 çok boktan bi festival gidenlerin ebeini sikiyim [Türkiye Evrimle Tanışıyor - İzmir etkinliğimiz hakkında...]

Kişi 72:

 maymunda mı geldık la bız sımdı :))) hacı darwın!'ın turlerın kökenı adlı sunnetı der ki; kullanılan organ gelişir, meali; beynını kullan kı gelıssın :)))

Kişi 73:

[Suudi Arabistan'da bir eşeği aşırı yükleyerek çökmesine sebep olan insanların olduğu fotoğrafa yaptığı yorum:] içinde allah korkusu olan birisi haywanlara allah yarattı der ve zarar vermez. Evrim hala "teori" olan bir saçmalıktır. Şimdiden sonra da asla kanun olamaz siz maymunda geldığinize inanadurun zavallılar..

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 74:

 beyler evrimden kastınız genetik mutasyon türündemi yok sa maymunmudur babanız?

Kişi 75:

 la amınıza koyduklarım evrim diye bi şey yok hepiniz cehennemde yanacaksınız maymundan geldiğinizi kabul ediyorsanız onu bilmem

Kişi 76:

tam bir mal sayfası

Kişi 77:

 ben siz neden ateistsiniz anladim. bende insan haric diger heseye benzeseydim isyan ederdim. ztn maymunlara benzemeseydiniz birinizde fotonuzu koyardiniz. maymundan gelende maymuna benzeme mecburiyetindedir zaten. ondandir bir ateistin kendi fotosunu göremiyoruz

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 78:

tabi günahlar agir gelince, vicdan azabi agir gelince tek cagre ben maymundan geldim demektir

Kişi 79:

bırakın şu maymundan geldik hikayelerini atalarınızın maymun olduğunu söyleyerek kendinizi maymundan daha aşağılara çekiyorsunuz ,halbuki insan eşrefi mahluktur yani yaradılmışların en mükemmelidir ,ALLAH C.C. meleklerini insanoğluna (ADEM A.S.)a secde ettirmişken yaptığınız tez e bakın ya yazık.bu yaptığınız ALLAH C.C. ye hakarettir ,KURAN-I KERİM e hakarettir lütfen böyle şeyleri bırakında size verilen nimetleri hatırlayıp şükredin bakın hepiniz okumuş insanlarssınız yaratılıştaki mükemmelliği siz benden daha iyi görüyorsunuz o halde inadı bırakıp şükredin.şimdi size soruyorum ALLAH C.C. okadar PEYGAMBER ve 4 TANE KUTSAL KİTAP göndermiş tüm bunları bir kenara bırakıp darwin denen bir geri zekalının tezinemi inansınlar bumu istediğiniz?asla ben yalnız şunu bilirim ALLAH C.C. deb başka İLAH yoktur EFENDİMİZ S.A.V. onun RESULÜDÜR.

Kişi 80:

ihtimal üzerine yapılan yorumlar bilimden uzak. Ama yorumlarcuların bir kısmı 1/11.235 ihtimalle Allah'a inanmamakta, ve bu inanmayanların 1/9875 ihtimalle acaba ben salakmıyım böyle saçmalıklara inanıyorum demekte ve 1/2655 ihtimalle salaklığını kabullenmekte. Şimdi bu istatistik bilgi ışığında darvin maymununun fikirlerine inanan ve babasını anasının üzerine tesadüfen düşmesi sonucu meydana geldiğini iddia edenler; TESADÜF DİYE BİR ŞEY YOK. BU KONUDA YAPILAN BİLİMSEL VERİLER BU YAZIDA ÖZETLENMİŞTİR.

Kişi 81:

Fucck offf [Çevirisi: S*ktirin gidin] lan malsınız hepiniz evriminize sokim gavatlar

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 82:

Atası maymun olan zatı muhteremler bi susun da insanlar konuşsun yaa anlaşılmıyosunuz,derdinizi maymun kardeşlerinize anlatın:DD

Kişi 83:

gerçekten evrimcilere gülüyorum kendilerini maymun yapıyolar

Kişi 84:

maymundan gelmedik ama zandedersem maymuna doğru gidenler var yazık ya şu halinize bakın, neymiş efendim maymundan gelmişizde bilmem neymişde zavallılar komiksiniz ya darwin denen geri zekalının kitaplarını okursanız olacağınız bu şimdi size sorsam hepiniz müslümansınızdır ALLAH C.C. bilir.iddia ediyorsunuz evrim geçirdik maymundan geldik,peki hadi diyelim öyle olsun peki maymunu kim yarattı ? gülerler buna ya bence darvin denen geri zekalının değilde ALLAH C.C. son kitabını okuyun tavsiye ederim nereden geldiğinizi apaçık söylüyor size kalın sağlıcakla ALLAH C.C. hepinize hidayet versin .

Kişi 85:

ataları maymun ya,,,maymunluk rdiyor şeytanın uşakları çapınız ne kapasiteniz ne,,kimden olur aldınız,akademisyenmiş hahahh.klavye proflarııı

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 86:

hay anasını be hala böyle aptalca şeylere inana insanlar varmıydı bu devirde bu evrim teorisini çökerttiler diye öğrenmiştim en son ilk okulda:) tahsin duran sen islama müslamanlara laf edeceğine sen önce açta bir oku KURAN-I KERİMİ...b ugün bile çağımızda doktorların ve bilim adamlarının esin kaynağı oluyor...3-5 zibidinin yazdığı evrim teorilerini millete empoze edeceğine ilk önce sen oku... maymundan geldiğini iddia eden varsa çıksın maymunluk yapsın biraz bakalım nasıl gelmiş maymundan.)

Kişi 87:

ulan ne salaksınız maymundan geldik giyorsunuzda peki o maymunu kim yarattı oruspucocukları piç serefsizler gidin oyleyse bir maymun bulun onlarala evlenin ne olsa onlardan gelmişsiniz piç admin yorumu silme banlamayın bide sabahtandır ateistlerden ban yiyorum piçler serefsiz ateistler

Kişi 88:

sen kendini bide hocamı zanndiyosun bu nasıl bişe çocuklar bile bu saçmalığa inanmıyo artık senin rabbim gözlerini kör etmiş doğruyu göremiyceksin ve öbür dünyada cehenneme bi odunda sen olucaksın bu dünyada olduğun gibi sadece bi odun ben ayşenin abisiyim ALLAH HEPİNİZE AKIL FİKİR VERSİN( De ki, hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?) [Zümer 9] ADEM BABAMIZ VE HAVVA ANNEMİZDEN geldiğimz de ALLAHIN en büyük kanıtıdır bu teoriyi düşünen kişiler maymundan geldiğine inanmaya devam etsinler bakalım kıyamet günü MAYMUNLARDAN MI yardım isticekler ALLAHIM SİZİ İSLAH ETSİN

Kişi 89:

Zaten hepiniz bir maymun, şempanesiniz. Sizin haklı olduğunuz tek yanınız. MAYMUNLAR!

Tüm Reklamları Kapat

Kişi 90:

evrım agacımısın mesesı mısın cınarımı olursun ....neyın pesındesın olum davan nedır senın yoksa sazan avına mı cıktın......cok guzelt sıkertmelerım var ıstermısın ıbnelıgın alemı yok soracaksan adam gıbı sor yoksa vaktımızıı alma ıbnetor...

Evrimsel Biyoloji'ye ve Evrim Ağacı'na Karşı: İyi-Kötü-Çirkin

İyi: https://www.facebook.com/note.php?note_id=213717628686320

Kötü: https://www.facebook.com/note.php?note_id=215583458499737

Çirkin: https://www.facebook.com/note.php?note_id=215585431832873

Bu Makaleyi Alıntıla
Okundu Olarak İşaretle
Evrim Ağacı Akademi: Evrim Ağacı Tavsiyeleri Yazı Dizisi

Bu yazı, Evrim Ağacı Tavsiyeleri yazı dizisinin 7. yazısıdır. Bu yazı dizisini okumaya, serinin 1. yazısı olan "İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Bazı Tavsiyeler..." başlıklı makalemizden başlamanızı öneririz.

Yazı dizisi içindeki ilerleyişinizi kaydetmek için veya kayıt olun.

EA Akademi Hakkında Bilgi Al
9
Paylaş
Sonra Oku
Notlarım
Yazdır / PDF Olarak Kaydet
Bize Ulaş
Yukarı Zıpla

İçeriklerimizin bilimsel gerçekleri doğru bir şekilde yansıtması için en üst düzey çabayı gösteriyoruz. Gözünüze doğru gelmeyen bir şey varsa, mümkünse güvenilir kaynaklarınızla birlikte bize ulaşın!

Bu içeriğimizle ilgili bir sorunuz mu var? Buraya tıklayarak sorabilirsiniz.

Soru & Cevap Platformuna Git
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • İğrenç! 13
 • Grrr... *@$# 5
 • Güldürdü 4
 • Korkutucu! 2
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 1
 • Üzücü! 1
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
Tüm Reklamları Kapat

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 05/10/2023 01:51:44 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/241

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Tüm Reklamları Kapat
Keşfet
Akış
İçerikler
Gündem
Sıcak
Hastalık Yayılımı
Bilişsel
Uydu
Mers
Köpekler
Önyargı
Coğrafya
Müzik
Kadın Sağlığı
Çiçek
Semptom
Radyo
Taklit
Canlılık Ve Cansızlık Arasındaki Farklar
Enfeksiyon
Teyit
Kişilik
Bilim Tarihi
Albert Einstein
Aşı
Gen
Biyoçeşitlilik
Optik
Evrim Ağacı Duyurusu
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Sosyal
Yeniler
Daha Fazla İçerik Göster
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Antarktika'daki Canlıların Kaçamadığı Ölümcül Buz Büyüsü!
Antarktika'daki Canlıların Kaçamadığı Ölümcül Buz Büyüsü!
Fukushima'nın Radyoaktif Suları Okyanusa Boşaltılınca Ne Olacak?
Fukushima'nın Radyoaktif Suları Okyanusa Boşaltılınca Ne Olacak?
Bu Lamba Sizi Hackerlardan Nasıl Koruyor?
Bu Lamba Sizi Hackerlardan Nasıl Koruyor?
Sizin Kulağınız Bu Tuhaf Şeylerin Kaçını Yapabiliyor?
Sizin Kulağınız Bu Tuhaf Şeylerin Kaçını Yapabiliyor?
Kırık Kalp Sendromu: Aşk Acısı Sizi Öldürebilir mi?
Kırık Kalp Sendromu: Aşk Acısı Sizi Öldürebilir mi?
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Filtrele
Listele
Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Filtrele
Listele
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
Bu Makaleyi Alıntıla
Evrim Ağacı Formatı
APA7
MLA9
Chicago
Ç. M. Bakırcı. Eğitim, Cehaleti de Alır, Eşekliği De... Cehalet ve Eşeklik, Eğitimi Almamaktır: "Çirkin". (6 Eylül 2011). Alındığı Tarih: 5 Ekim 2023. Alındığı Yer: https://evrimagaci.org/s/241
Bakırcı, Ç. M. (2011, September 06). Eğitim, Cehaleti de Alır, Eşekliği De... Cehalet ve Eşeklik, Eğitimi Almamaktır: "Çirkin". Evrim Ağacı. Retrieved October 05, 2023. from https://evrimagaci.org/s/241
Ç. M. Bakırcı. “Eğitim, Cehaleti de Alır, Eşekliği De... Cehalet ve Eşeklik, Eğitimi Almamaktır: "Çirkin".” Edited by Çağrı Mert Bakırcı. Evrim Ağacı, 06 Sep. 2011, https://evrimagaci.org/s/241.
Bakırcı, Çağrı Mert. “Eğitim, Cehaleti de Alır, Eşekliği De... Cehalet ve Eşeklik, Eğitimi Almamaktır: "Çirkin".” Edited by Çağrı Mert Bakırcı. Evrim Ağacı, September 06, 2011. https://evrimagaci.org/s/241.
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close