Trajik Ölüm: ALS Buz Kovası Mücadelesi'nin İlk Yaratıcılarından Corey Griffin Boğularak Öldü!

Trajik Ölüm: ALS Buz Kovası Mücadelesi'nin İlk Yaratıcılarından Corey Griffin Boğularak Öldü!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hayırsever (filantrop) Corey Griffin, 16 Ağustos 2014'te 27 yaşındayken öldü. Griffin, şu anda halen katlanarak ünlenen viral "ALS Buz Kovası Mücadelesi"nin yaratıcılarından birisiydi. Griffin, yakın arkadaşı Pete Frates'e Lou Gehrig hastalığı olarak da bilinen Amiytrofik Lateral Skleroz (ALS) hastalığı tanısı konunca, bununla mücadele etmek için aktif olarak bağış toplanmasını sağlamıştı. Tüm bu mücadelenin kalbinde yatan ve onun için başlatılan Pete Frates, Facebook adresinden şunları yazdı:

"İnsanlara yardım etmek Griff için hiç de yeni bir şey değildi. Benim için 2012'de, tanının konulmasından sadece birkaç hafta sonra, kendi etkinliğini başlattı. Son haftalarda da ALS için deliler gibi çalışıyordu. Her gün mesajlaşıyorduk ve yeni bağış yöntemleri geliştirmeyi planlıyor ve yeni yollar arıyorduk."

Griffin, Massachusetts'te bulunan Nantucket'in sahillerinde bir dalış sırasında boğuldu. Sabaha karşı 2 sularında, dalgıçlar için popüler bir bölge olan Juice Guys'ın tepesinde dalışa geçen Griffin, boğulmadan önce 1 defa su yüzeyine çıkmayı başardıysa da, dalgalara yenik düşerek yeniden dibe çekildi ve öldü.

Independent gazetesinin bildirdiğine göre 27 yaşındaki hayırsever, ALS için tek başına 100.000 dolar bağış toplamayı başarmıştı. Aynı gazeteye göre onun başlattığı ALS Buz Kovası Mücadelesi toplamda 22.9 milyon dolar gelir elde etti.

Evrim Ağacı olarak bu acı ölümü dehşet ve şaşkınla karşılıyor, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

 

Kaynak: Salon

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder