Tekila Kurtları!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bunlar Tenebrio molitor olarak da bilinen un kurtları. Karanlık böcekler arasında bulunan tür, genelde larva evresinde 2.5 santimetre civarında, yetişkinken ise 1.8-2 santimetre boyundadır. Bu zavallıcıklar, yaşam mücadelesini sürdürmeye çalışırken, biz insanlar tarafından yakalanarak genelde evcil hayvan yemi olarak kullanılırlar: sürüngenler, balıklar ve kuşlar bu leziz yemeklere bayılır!

Üstelik sadece onlar da değil, bir primat olarak türümüz de, bu ufaklıkların tadına bakmaktan uzak durmaz. Birçok ülkede bu tür buğdaya, patatese, havuç ve elma pürelerine karıştırılarak afiyetle yenir. 

En güzel kısmını sona sakladık: bu hayvanlar, bazı kültürlerde tekilayla tatlandırılmış şekerlere katılmaktadır. Hatta ve hatta doğrudan tekila ile de tüketilmektedir. Bu sebeple "tekila kurdu" olarak da bilinirler. Yalnız tekilayla tüketmek isterseniz, aklınızda olsun, büyüklerini değil, larvalarını kullanacaksınız.

Bir sonraki tekilanızın içine bir tane un kurdu larvası atın... Sonra da fondip.

Dibini görmeyen sevdiğini görmesin!

Bazı Üniversiteler, Bazı Uygarlıklar Kadar Yaşlı!

Fil Motala ve Takma Bacağı

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler
  • Anasayfa
  • Gece Modu

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim