Puan Ver
0
Puan Ver

Yıllar önce mağara adamlarının yani homo erectusların yaşadığını nasıl biliyoruz sadece ara formlardan mı biliyoruz?

Bir arkadaşımız bana genlerdende anlayabiliyoruz dese bile bu soruyu merak ediyorum.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Fosil kayıtlarına bakarak homo erectusların varlığını bilebiliyoruz. Aşağıdaki fosiller gibi birçok fosil örneği mevcuttur. Araştırarak sizde çeşitli fosiller bulabilirsiniz.

Bir homo erectus fosili
Bir homo erectus fosili
WikiPedia
1,5 milyon yıllık ayak izleri
1,5 milyon yıllık ayak izleri
Evrim Ağacı
Teşekkür
1

Kaynaklar

  1. Kaynak
  2. Kaynak2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Çocuklar, büyük müzisyenlere ve aktörlere hayranlık duydukları gibi büyük bilim insanlarına da hayranlık duyduklarında medeniyet bir sonraki seviyeye sıçramış olacaktır!”
Brian Greene
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder