Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
5
Puan Ver

Sonradan oluşmuş göllere balıklar nasıl gelir?

Bu konuda çok bilgim yok, ancak içinde balık olan göllerin her birinin bir şekilde geçmişte veya şimdi deniz ile bir su bağlantısı mı vardı? (insan etkisini saymıyoruz tabiki). İçinde bu nedenle balık olmayan göller var mı?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Gelen su ile birlikte bitki ve hayvanların tohum ve yumurtaları da taşınmaktadır..

İçinde balık olmayan olmayan göller değil de, Ph değeri, tuzluluk ve oksijen oranı gibi sebeplerle canlılığın daha az olduğu göller bulunmaktadır..

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer haklı olduğunu biliyorsan, başkalarının ne düşündüğünü umursamazsın. Er ya da geç gerçekler ortaya çıkar.”
Barbara McClintock
Geri Bildirim Gönder