Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Şempanzelerin yada bonoboların farklı türlerine ait fosiller mevcut mu?

Homo cinsine ait homo habilis, h. Erectus vs. Türlerinin fosillerini biliyoruz, şempanze veya bonobolara ait yok olmuş türlerin fosilleri bulunabildi mi?

1
Teşekkür (2)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Nasıl ki Evrim Ağacı'nın insanın, insansıların, gorillerin evrimi ile ilgili yazısı varsa Şempanze ve bonoboların (Pan cinsinin) evrimi ile de yazısı var. Alta ve kaynakçaya koyuyorum, başlığa tıklıyarak yazıya gidebilirsiniz:

Şempanzeler ve Bonoboların (Pan Cinsi) Evrimi

Teşekkür (2)
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Haklı olan tek bir kişi, er ya da geç çoğunluk olacaktır.”
R. G. Ingersoll
Geri Bildirim Gönder