Puan Ver
0
Puan Ver

Rüyaların gelecek hakkında bilgi vermesi bilimsel olarak mümkün müdür?

Demek istediğim insan beyni geçmişte yaşanılan olay ve olguları veri olarak kullanıp bir yapay zeka gibi davranıp bunların olasılıklarını hesaplayarak gelecek hakkında rüya aracılığıyla bir bilgi sunması mümkün müdür?

1
Ahmet Demirtaş 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Rüyalar tamamiyle bizim kendi kurgumuz. O yüzden geleceği gösteremez. İnsanlar genelde psikolojik sorunları olduğu zaman çok fazla rüya görür. Aslında rüya görmemizin sebebi psikolojimizin bozulmaması ve beyin jimnastiği yapmak

Teşekkür
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yapılması gerekeni bilmek, korkuyu yok eder.”
Rosa Parks
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder