Puan Ver
0
Puan Ver

"bir kara deliğin içine düşersek ne olur? " sorusunu yorumlar mısınız?

Kara delikler hakkında pek çok teori var. Ama hangisi daha mantıklı? Lütfen yorumlarınızı belirtin.

1
Teşekkür (2)
Hatırla
Takip (1)
1 Cevap

Kara deliki incelemeyi bırak gözlem bile yapamıyoruz tek gerçek kara delik fotoğrafı yayınlanalı ne kadar oldu ki.Hakkında bir şey bilmediğimiz için o şey hakkında hipotez üretebiliriz, bunun hakkında 2 hipotez var;

Birincisi, kara deliğin içine girdikçe her tarafına uygulanan baskı değişecek mesela kara deliğin içine balıklama atladın ellerine uygulanan baskı ile ayaklarına uygulanan baskı değişiklik gösterecek atomların liğme liğme olup ölüceksin,

İkincisi, girdiğin anda yanarak ölüceksin ama daha hızlı ne olduğunu bile anlamıcaksın.

Kısaca ya ölürsün ya da hızlıca ölürsün.

Teşekkür
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Rahatlıkla söyleyebilirim ki hiç kimse kuantum mekaniğini anlamamaktadır.”
Richard Feynman
Geri Bildirim Gönder