Puan Ver
0
Puan Ver

Nasıl iyi bir bilim insanı olabilirim?

15 yaşında bir lise öğrencisiyim. Fizikçi olabilmek en büyük hayalim. Maalesef ki türkiye şartlarında bu imkansıza yakın. Matematiğim iyi gibi, fizik zaten en sevdiğim ders olduğu için çok iyi. Gelecek için çok çalışmaktan ve olumlu düşünmekten başka yapabileceğim bir şey var mı?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Genç yaşında kendine bi yol çizmiş olman güzel. Sana önerim okul müfredatının dışında sana öğretilenler ile kendini sınırlama. Sürekli farklı perspektiflerden kaynaklardan bilgilerle kendini donat. Bunun için de olmazsa olmaz yabancı dil, ingilizceni ana dilin gibi bildiğin zaman sana farklı kapıların açılacağını düşünüyorum.

Teşekkür
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ölüm bir mühendislik problemidir.”
Bart Kosko
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder