Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Merhabalar, büyük patlama olduğunda bir şeyin içerisinde mi meydana geldi?

Soru garip gelebilir ama benim aklım bunu algılamakta zorlanıyor, ben bir patlama olduysa bunun birşeyin içerisinde olması gerektiğini düşündürüyor, belki bizimki gibi birsürü sonsuz enerji ve sonsuz kütlede aynı yerde birsürü patlamalar oldu ve farklı evrenler oluşmuş olabilir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhabalar. Bu patlamanın veya evrenin başlamasına henüz neyin sebep olduğu bilinmemektedir. Çoklu evren teorisi de olabilir. Kendi evrenimizin dışını bilememekteyiz ve başka evrenler de olabilir neden olmasın. Aşağıda bırakacağım linkten daha detaylı araştırabilirsin.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrimin ışığındaki biyoloji, belki de entelektüel olarak en tatmin edici ve ilham verici bilimdir.”
Theodosius Dobzhansky
Geri Bildirim Gönder